Невеличкий зріст, коротке руде волосся, і… військова форма – так виглядає Ірина Грачова з Умані на Черкащині. Вона - радіотелефоністка на передовій. Дівчина служить у мотопіхотному підрозділі Збройних Сил України поблизу містечка Золоте на Луганщині– це одна з найгарячіших точок на Сході…
- Неоголошена війна забрала життя кількох моїх друзів, з якими я довгий час товаришувала, – розповідає Ірина. – Моє рішення було однозначним. Я покинула рідний дім, роботу, друзів та знайомих, щоб хоч чимось бути корисною Україні.
За освітою – юрист (свого часу закінчила Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), за покликанням – воїн. Раніше Ірина працювала юрисконсультом на державному підприємстві, та з початком війни вона покинула престижну роботу і відправилась на Схід.
Навчаючись в Полтавському навчальному центрі військ зв’язку, Ірина вирішила продовжити службу в бойовій частині, на першій лінії оборони.
- Служба зв’язківця не легка, тим більше в бойових умовах. Це – постійні наряди та чергування, прийом та передача важливої інформації тощо. І відпочивати їй майже не доводиться. У чоловічому колективі Ірина почуває себе наче риба у воді, бо любить зброю та різну техніку, тож є про що поговорити із чоловіками, - розповідає Валентин Шевченко, прес-офіцер оперативно-тактичного угруповання «Луганськ».
Окрім зброї, Іра захоплюється малюванням, найсвіжіші її роботи присвячені бойовим будням зони АТО та захисникам Вітчизни. Малює дівчина чим завгодно: олівцем, вугіллям для малювання та навіть масляними фарбами, причому професійно.
В її підрозділі відсутня посада офіцера з правової роботи, тож у вільний час Ірина проводить юридичні консультації для бійців.
- Колись військова служба була моєю мрією, тепер ця мрія здійснилась, – каже Ірина.
Нині у неї є нова мета: дівчина прагне отримати офіцерське звання та далі віддано служити Україні.
Довідка “Козацького краю”:
За інформацією заступника міністра оборони України з питань євроінтеграції Ігоря Долгова, станом на літо 2016 року в українській армії проходили службу 17,1 тисячі військовослужбовців-жінок (з них дві тисячі – офіцери, решта – солдати і сержанти), що становить 8,5% від загальної кількості військових.