З офіційним призначенням з 1 січня України непостійним членом Радбезу ООН, Київ хоче домогтися розгляду можливого розгортання миротворчої місії на Донбасі.
Про це завив новий постійний представник України при ООН Володимир Єльченко в інтерв’ю “Апострофу“.
“У нас є певний план дій, і ми знаємо, що будемо робити в першу чергу. Так чи інакше, це буде пов’язано з ситуацією на Донбасі. А саме – в контексті можливого розгортання миротворчої місії на сході України. Як ви знаєте, поки що ця ініціатива блокується Росією. Але ми будемо намагатися знайти підходи, щоб вирішити дане питання”, – зазначив він.
При цьому Єльченко повідомив, що переговорний процес в ООН з цього приводу ще не почався.
“Навіть якщо нам вдасться домогтися згоди на розгляд цієї теми в рамках Ради Безпеки, нам потрібно буде пройти ще дуже довгий шлях”, – заявив постпред.
“Від початку переговорів до розгортання місії, як показує практика ООН, проходять місяці. Так що цей процес буде довгим. Для початку нам необхідно хоча б запустити переговорний процес з цього питання в рамках ООН”, – додав він.
До речі, головування України в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй припаде на перші місяці 2017 року.
Це підтвердили в п’ятницю в Постійному представництві України при ООН, передає “Укрінформ“.
“Україна головуватиме в Радбезі ООН на початку 2017 року”, – зазначили в українській Місії.
Як уточнили в Представництві, головування дає можливість “формувати порядок денний дискусій в Раді Безпеки і визначати, які запитання найбільш пріоритетні для обговорення”. Крім того, така країна бере безпосередню участь у підготовці Заяви Голови Ради Безпеки від імені СБ ООН, яке затверджується на офіційному засіданні Ради і публікується в якості офіційного документа.
Статус голови в СБ ООН визначається по черзі на місячний термін для кожної країни, яка є постійним або непостійним членом Радбезу. Причому вибір головуючих проводиться в англійському алфавітному порядку.