Священний синод Вселенського патріархату призначив голову київської Ставропігії – тобто Андріївської церкви, яка є постійним представництвом Константинопольської церкви в українській столиці.
Ним став архімандрит Михаїл (Аніщенко), який до цього був предстоятелем храму в місті Анталія, повідомляє сайт Romfea. Цю ж інформацію підтверджують джерела BBC у Константинополі.
ЗМІ у Луцьку повідомляють, що Михаїл Аніщенко служив у місцевому храмі, а потім навчався у Греції.
Київську ставропігію Священний синод Вселенського патріархату відновив ще в жовтні минулого року.
Незабаром після цього Верховна рада схвалила рішення про передачу в постійне користування Вселенському патріархату Андріївської церкви. Цей крок тоді назвали “символічним жестом єднання із Матір’ю-церквою”.
Саме Андріївська церква виконує роль резиденції Вселенського патріарха Варфоломія і представництва Константинопольської церкви. Новопризначений архімандрит Михаїл (Аніщенко) стане її предстоятелем.
Київська ставропігія – тобто Андріївська церква – буде напряму підпорядковуватися Вселенському патріарху, а не місцевій церковній владі.
В інтерв’ю ВВС колишній екзарх Вселенського патріарха в Україні архієпископ Даниїл прогнозував, що другу ставропігію можуть відкрити у Львові.
13 грудня в Андріївській церкві пройшла перша служба з моменту відновлення Київської ставропігії. В ній взяли участь екзархи Вселенського патріарха єпископ Іларіон, архієпископ Даниїл, представник патріарха митрополит Галльський Еммануїл і кілька українських посадовців.
До 2015 року, коли в Андріївській церкві почалася реставрація, вона перебувала в користуванні тоді ще діючої Української автокефальної православної церкви.
УАПЦ саморозпустилась 15 грудня – після проведення Об’єднавчого собору українських церков і створення єдиної помісної української православної церкви.
Сама споруда церкви перебуває у державній власності і є частиною Національного заповідника “Софія Київська”.
Андріївська церква побудована у середині XVIII ст. за проектом відомого архітектора Бартоломео Растреллі й входить до складу Національного заповідника “Софія Київська”.
З 2015 року церква перебуває на реставрації. Очікується, що її завершать у 2020 році.
www.bbc.com