У НАТО повідомили про різке збільшення обсягу російської пропаганди та дезінформації з моменту анексії Криму.
Про це заявила офіційний представник НАТО Оана Лунгеску, повідомляє Reuters.
Серед старших посадових осіб НАТО і Євросоюзу зростає стурбованість з приводу здатності Росії використовувати телебачення та інтернет для розповсюдження того, що називається фейковими новинами.
За даними Північноатлантичного альянсу, російські медіакомпанії Sputnik і Russia Today (RT) неодноразово публікували фальшиві матеріали.
“НАТО має справу з суттєвим зростанням обсягів російської пропаганди та дезінформації з моменту незаконної анексії Криму”, – заявила Лунгеску.
За її словами, заснований альянсом в 2014 році, спеціальний сайт зареєстрував 32 російських міфи про НАТО, які систематично використовуються в матеріалах Sputnik, RT і ряду інших ЗМІ, які належать або контролюються російським урядом.
Лунгеску, в якості одного з останніх прикладів, назвала публікацію російським сайтом life.ru змонтованого аудіозаписи голосу генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга і російського пародиста, що зображав президента України Петра Порошенка, який нібито спілкувався з ним по телефону.
“Цього дзвінка ніколи не було, і це був очевидний випадок дезінформації”, – підкреслила вона.
Лунгеску привела ще один приклад дезінформації: в липні 2016 року Sputnik, RT і інші російські сайти опублікували репортажі про пожежу на базі НАТО в Ізмірі, назвавши його саботажем після спроби держперевороту в Туреччині.
“Пожежа виникла в лісі, на певній відстані від бази, і не мала до неї жодного відношення”, – говорить Лунгеску.
Росія завжди заперечувала спроби втручань у внутрішні справи інших держав. Російські державні ЗМІ, які є пропагандистськими рупорами Кремля, заявляють, що вони представляють альтернативну точку зору, яку ігнорують західні ЗМІ.