У міжнародних військових маневрах будуть задіяні 31 тисяча солдатів з 24 країн. Один із сценаріїв – протидія “гібридній війні”, у тому числі, з урахуванням війни в Україні.
У столиці Польщі Варшаві починаються одні з найбільших міжнародних військових навчань “Анаконда-2016″, які пройдуть з 7 по 17 червня. Участь у навчаннях також бере і Україна. 6 червня, відбулася офіційна церемонія відкриття, а у вівторок, 7 червня стартувала їх практична частина.
“Сценарій навчань дозволить перевірити готовність учасників до реагування на весь спектр загроз, в тому числі, на гібридні загрози”, – повідомляє прес-служба Міністерства оборони Польщі. Навчання “Anakonda-2016″ передбачає маневри в повітрі, на суші і на морі. У них візьме участь рекордна кількість держав і військовослужбовців. У маневрах будуть задіяні 31 тис. солдатів з 24 країн (у тому числі 19 країн-членів НАТО і п’ять країн Партнерства заради миру і двох елементів союзницьких командних структур), у тому числі 12 тис. з Польщі, 10 тис. з США, близько 1 тис. з Великобританії. Також у навчаннях братимуть участь військові з України в рамках “УкрПолЛитБриг”.
До участі в навчаннях залучаються три тисячі одиниць військової техніки, в тому числі танки і бронетранспортери, більше сотні літаків і вертольотів, а також 12 кораблів. Маневри пройдуть на всіх польських полігонах. Навчання “Анаконда” проходять з 2006 року кожні два роки. У 2016 році їх мета — відпрацювання маневрів на прикладі спільної оборонної операції в умовах гібридних загроз.
Одним з перших етапів у вівторок стануть навчання поблизу міста Торунь з участю польських, американських і британських військових. Раніше Міноборони Польщі заявляло, що навчання будуть носити “оборонний характер” і перевірять реакцію підрозділів та командувань на загальні загрози.
На нинішніх навчання “Анаконда-2016″ одним із сценаріїв також буде протидія “гібридній” війні. Зокрема, військові НАТО і союзників візьмуть до уваги елементи ведення війни, які спостерігалися в останніх конфліктах, включаючи війну в Україні. Раніше Глава МЗС Польщі закликав НАТО до реальних дій у Східній Європі. За його словами, рішення США про розміщення танкової бригади в країнах Центральної і Східної Європи — це важливий крок на шляху до зміцнення безпеки регіону та всього континенту.