Наймогутнішою зброєю українців є їхня мова. Про це в інтерв’ю Главкому заявив письменник Василь Шкляр, аналізуючи причини збройного конфлікту на Донбасі і анексії Криму.
Окрім іншого, пан Шкляр розповів про те, якою він бачить роль українських письменників у допомозі Україні та розповів про власні плани щодо нової книги.
Якою ви бачите роль літераторів у сьогоднішній ситуації в країні? Що вони можуть і мають робити?
Вони повинні робити те, що й роблять. Багато хто їде на Схід – чи то у військові частини, чи то на зустрічі з читачами. Серед наших воїнів багато інтелектуалів, шанувальників літератури, і для них такі зустрічі завжди бажані. Письменник Борис Гуменюк пішов добровольцем у батальйон ОУН і написав блискучу збірку поезій «Вірші з війни». Власне це і є головна роль письменника за всіх часів – добре писати.
Кого ви бачите письменником номер один сьогодні в Україні?
Колись Павло Тичина писав: «Товариство, яке мені діло, чи я перший поет, чи останній?» Література не спорт, тут змагальність зайва. Кожен письменник має свій власний простір, який не перетинається ні з чиїм іншим.
А кого ви читаєте з української сучасної літератури?
Намагаюся стежити за всіма – від Тараса Прохаська з Івано-Франківська до Дмитра Білого з Донецька – і радію кожному успіху. Що більше у нас цікавих авторів, тим сильнішим почуваюся і я. Адже письменника великою мірою формує середовище.
Над чим працюєте зараз? Чи буде у вашій наступній книзі Майдан чи війна?
Війна буде. З тим самим ворогом, але трохи давніша. Це буде роман про Українську повстанську армію…