Служба безпеки України надає вільний доступ до документів КДБ і готується передати архіви 1917-1991 років в Український інститут національної пам’яті. Про це заявив глава СБУ Василь Грицак на брифінгу в середу у Києві, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу відомства.
“Для Служби безпеки України процес декомунізації представляє важливий етап в очищенні СБУ від залишків та спадщини радянської каральної системи”, – сказав Грицак.
Він підкреслив, що, виконуючи закон України про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, СБУ продовжує надавати відкритий доступ до інформації з архівів КДБ у Києві та регіональних органів СБУ.
Грицак підкреслив, що попит на інформацію з архівів СБУ постійно зростає: “Ми практично щодня отримуємо дуже багато звернень, як від громадян України, так від громадських організацій та іноземців”.
Глава СБУ повідомив, що з початку року було 1 тис. 377 звернень громадян за інформацією, 173 з яких від іноземців, майже 60% звернень стосувалися пошуку або надання інформації про зниклих або репресованих радянською владою родичів.
В цілому, за його словами, у фондах галузевого державного архіву СБУ налічується майже 180 тис. томів, які були створені в радянський період, а в архівних підрозділах регіональних органів спецслужби – більше 730 тис. томів радянського періоду.
В даний час проводитиметься перевірка наявності та стану документів, а після завершення цієї перевірки документи будуть передані в Інститут національної пам’яті.
Грицак також висловився за те, щоб і інші органи і структури сприяли відкриттю архівів, оскільки в нинішніх умовах це буде своєрідним “тестом на зрілість”.