Додаткові обмеження Канади та США на експорт технологій до Росії та Криму мають посилити тиск на Москву. Крім того, Вашингтон заборонив будь-які інвестиції до Криму.
Вашингтон та Оттава ухвалили додаткові санкції щодо Росії та Криму, щоб збільшити тиск на Москву – повідомляє “Німецька хвиля”. Указ про посилення американських санкцій підписав у п’ятницю, 19 грудня, президент США Барак Обама. У листі до Сенату та Палати представників глава американської держави наголосив, що вказані заходи є “додатковими кроками проти російської окупації українського Криму”, повідомляє агенція АР.
Згідно з указом забороняється імпорт та експорт товарів та послуг до Криму. Опріч того, американським фізичним та юридичним особам забороняється інвестувати в економіку анексованого Росією півострова. До того ж міністерство фінансів США ввело додаткові санкцій проти 24-х сепаратистів та російських фізичних осіб і численних фірм, яким закидають загрозу для миру та дестабілізацію ситуації в Україні.
У офіційному зверненні Обама знову закликав Росію “припинити окупацію та анексію Криму та не підтримувати сепаратистів (на Сході України. – Ред.)і додержуватись зобов’язань, накладених мінськими домовленостями”, цитує американського президента інформагенція dpa.
На тлі кризи в Україні також посилила санкції щодо російського енергетичного сектора Канада. Як повідомив 19 грудня міністр закордонних справ Канади Джон Берд, ці обмежувальні заходи стосуватимуться заборони на експорт до Росії технологій нафтової та газової промисловості. За його словами, “колективні санкції (Заходу. – Ред.), поза сумнівом, виявились ефективними”, повідомляє агенція АFP.
У заяві прем’єр-міністра Канади Стівена Харпера йдеться, що канадський уряд “разом зі своїми союзниками готовий чинити тиск на економіку Росії”. В документі зауважується, що санкції передбачають заборону на експорт, продаж та поставку фізичним чи юридичним особам в Росії продукції для розвідки глибоководних нафтових родовищ, для видобутку нафти у Арктиці та на шельфі. Крім того, заборонено надавати російській стороні фінансові, технічні та інші послуги, що пов’язані з згаданою продукцією. У цьому контексті очільник канадського уряду наголосив, що “не діяти – це не вихід”, передає агенція Reuters.
Крім того, влада Канади оголосила, що заборона на видачу віз зачепить ще “20 російських та українських фізичних осіб”. У заяві сказано, що ці санкції “доповнюють такі ж обмежувальні заходи, до яких вдалися ЄС та США”.
www.dw.de