Кримські татари остерігаються спроби нової депортації після анексії українського півострова Росією, тому готові чинити опір окупантам.
Про це заявив колишній голова Меджлісу і народний депутат України Мустафа Джемільов “5 каналу“.
“Ми 50 років боролися за повернення на свою Батьківщину, і тепер краще вмерти тут, ніж знову зазнати депортації. Такий настрій превалює”, – сказав він.
“Звісно, самі по собі ми не така сила, щоб оголосити війну Росії й успішно її вести. Нас мало й ми без зброї. Звісно, ми теж зацікавлені, щоб усе було без провокацій. Але коли твоя Батьківщина зайнята іноземними солдатами – важко очікувати, що все буде мирно”, – додав Джемільов.
Як відомо, 16 березня у Криму проходить незаконний і невизнаний Україною та світом референдум, на який винесено два питання: “Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації?” і “Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?”.
Багато людей переконані, що результат так званого “референдуму” вже наперед вирішений у Москві.
За українським законодавством, референдум може бути лише всеукраїнським. Крім того, кримська конституція 1992 року мала дві редакції – травневу і вересневу, вони суттєво відмінні, однак у бюлетені не вказується, яка сама редакція пропонується.
Центральна влада в Києві через суд та рішення в. о. президента України, голови Верховної Ради України Олександра Турчинова зупинила відповідні рішення проросійської “влади Криму”.
Турчинов також закликав кримчан не брати участь у так званому “референдумі”, який проводить “маріонеткова псевдовлада Криму під контролем російських військових”.
Кримські татари офіційно заявили про рішуче засудження акту агресії з боку Російської Федерації і невизнання кримського “референдуму” 16 березня 2014 року. Вони “категорично відкидають будь-які спроби визначити майбутнє Криму без вільного волевиявлення кримськотатарського народу – корінного народу Криму”.
Західні політики наголошують, що референдум не може проходити під дулами автоматів, ще й зацікавленої сторони – як це зараз відбувається в Криму. Вони теж не визнають так званий “референдум” у Криму.