У Калуші і в рідному селі Степана Бандери — Старому Угринові — нещодавно побував Андрій Куцан з Мюнхена, зять Степана Бандери, повідомляють “Вісті Калущини”.
Андрій Куцан є адміністратором німецького інституту освітньої політики, працює в тому ж приміщенні й кабінеті, що колись і Бандера. Цей будинок багато років вбирав політичні пристрасті й небезпеки, голоси й дихання тих, для кого самостійна Українська Держава була понад усе. Сюди Андрій Куцан приводить гостей з України, щоб вони пройнялися незламним духом борців за самостійність України. Саме завдяки старанням родини Андрія та Іванки Куцанів, їх однодумців налагоджена тісна співпраця з відділом освіти Калуського району, діти і педагоги Калущини мали можливість не лише побачити європейські країни, але й стати учасниками міжнародної конференції україністів.
В Україну пан Куцан вже вкотре прибув з новими ідеями щодо співпраці у царині виховання української молоді. Журналістам він розповів про роль і місце Степана Бандери в українських національно-визвольних змаганнях, про свої враження від особистих зустрічей з незламним борцем за волю України, про долю дітей і внуків провідника ОУН, які й на чужині жили і живуть проблемами і радощами вітцівщини. До речі, дружина п. Андрія Наталка Куцан-Бандера померла у 1985 р., у 44 роки. На руках її чоловіка Андрія залишилися малі діти — Орест і Софійка, яких він виховав справжніми нащадками свого діда. Пані Іванка — теперішня Андрієва дружина, українка з Польщі, колишня вчителька — всіляко підтримує п. Андрія у його справах задля користі України.
Звісно, що Андрій Куцан не міг не побувати того дня в Старому Угринові. Тут теж була тепла зустріч, виступи школярів місцевої школи та танцювальне привітання від дітей з Голиня. Андрій Куцан у музею Степана Бандери — не вперше. Як з’ясувалося, завдяки йому завідувач історико-меморіального музею Степана Бандери Степан Лесів мав унікальну нагоду два тижні попрацювати у музеях і архівах Німеччини. Степан Лесів під час перебування у Мюнхені побував в оселі, де востаннє мешкав Бандера; в офісі, де він працював; на могилі провідника ОУН; мав можливість ознайомитися з архівом газети “Шлях Перемоги”; зустрітися з видатними особистостями українського середовища в еміграції. Результатом поїздки стало поповнення експонатів музею.
Перебуваючи цього разу на Калущині, Андрій Куцан подарував музею Степана Бандери нові експонати, вкотре наголошував на необхідності виховання молоді у патріотичному дусі, подякував керівникам району, відділу освіти, педагогам, науковцям музею Степана Бандери за працю задля становлення Свідомих Українців. Зі Старого Угринова у Мюнхен п. Андрій повіз подарунок — щойно виданий черговий том історії УПА.