У Львові в рамках проекту Ірини Фаріон «Від книги до мети» проректор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк презентував свій роман про провідника українських націоналістів Степана Бандеру «Сильні та одинокі».
Як підкреслює автор роману, Бандера – це в певному сенсі містична фігура. Зокрема, на його думку, він відчував, що буде убитий, відпустив охорону і спокійно прийняв смерть, передає ZIK.
За словами Фаріон, це не сюжетний твір, а, швидше, «психологічна історія», і цінність її в тому, що це, перш за все, інтелектуальний роман.
У свою чергу Кралюк розповів, що роман він виношував дуже довго. «Мені хотілося показати Степана Бандеру, в першу чергу, як людину, що зуміла подолати свою хворобу», – сказав він. За його словами, Бандера в студентські роки ходив з паличкою, але пізніше поборов недугу. «Мене вразило, що ще з молодих років він готував себе до в’язниці, до тортур», – додав Кралюк.
Роман «Сильні та одинокі» складається з чотирьох частин. Як розповів автор, перша частина – це діалог Бандери зі слідчим, своєрідне інтелектуальне змагання. У другій частині міститься розмова з Яремою Вишневецьким, який, за задумом автора, з’явився Бандері у мріях, коли він був кинутий у в’язницю «Святий хрест» у Польщі.
У третій частині розповідається про Бандеру в концтаборі «Заксенхаузен», де також в ув’язненні знаходилися Андрій Мельник, Олег Ольжич, син Сталіна Яків Джугашвілі. Автор уявив, про що б вони говорили, якби зустрілися…
В останній, четвертій, частині йдеться про вбивцю Степана Бандери Богдана Сташинського. Пізніше він втік до Західної Німеччини і, за задумом Кралюка, одного разу повернувся на Батьківщину на могилу своїх рідних. Як розповів автор, у романі зображено своєрідну сповідь і покаяння вбивці.