Якщо опозиція зневажить Холодний Яр, то вона буде така сама, як і чинна влада. Таку думку у коментарі кореспонденту Gazeta.ua висловив письменник, автор роману «Чорний Ворон» Василь Шкляр.
За його словами, щоб вшановувати героїв Холодного Яру на вседержавному рівні, “необхідно насамперед змінити погоду в державі”.
“Повинна прийти українська влада. А щоб вона прийшла, повинні прийти люди, які, я сподіваюсь, вже трошки прозріли, на вибори, взяти у руки бюлетені, щоб не брати зброю, і проголосувати за неї”, – уточнив Шкляр.
Письменник наголосив, що боротьба холодноярців 20-х років ХХ століття є “символом української волі, нашої незалежності і боротьби”.
“Національно свідома влада не може не використовувати такий фактор. Хай як цинічно це звучить, але для влади вигідно вшановувати таке явище як Холодний Яр, яке поширилось на всю Україну”, – зауважив літератор.
Шкляр уточнив, що естафету холодноярської боротьби у 40-х роках ХХ століття підхопила у Західній Україні Українська повстанська армія.
“Цілком зрозуміло, що воїни УПА були правонаступниками холодноярців. У них навіть повторюються псевдоніми: Хмара, Гонта, Компанієць, Лютий. Навіть у південній групі УПА начальником штабу був Чучупака родом з Дніпропетровщини. Та ж УПА у 1944 році на теренах Волині сформувала нове з’єднання під кодовою назвою “Холодний Яр”, яке доходило на Житомирщину і Київщину”, – відзначив письменник.
“Були також малі осередки ОУН на Черкащині – у Звенигородці, Умані. У Звенигородці УПА очолювали Сивокінь і Омельченко. Їх у 1942 році німці розстріляли. Це вам доказ того, як “співпрацювала” ОУН із фашистами”, – додав Шкляр.
“Але на той час народ загалом був потоптаний Голодомором, і не було вже таких великих свідомих сил, щоб це перетворилось на масовий рух по всій Україні”, – пояснив письменник.
http://gazeta.ua