Стівен Гарпер, Прем‘єр-міністр Канади, у зверненні з нагоди 79 роковин Голодомору закликав всіх канадців вшанувати пам‘ять мільйонів вбитих варварським комуністичним режимом Сталіна. Він підкреслив, що цим актом геноциду прагнули притіснити українську національну свідомість.
Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому на офіційному сайті Прем’єр-міністра Канади Statement by the Prime Minister of Canada on the 79th anniversary of the Holodomor
“Цієї суботи я запрошую всіх канадців вшанувати пам’ять мільйонів чоловіків, жінок і дітей – в основному, йдеться про українців, але також про казахів та росіян, – які загинули під час Голодомору-геноциду 1932-1933 років, вчиненого варварським комуністичним режимом Йосипа Сталіна”. - говорить очільник Канадського уряду.
Пан Стівен Гарпер пояснює: “Відправляючи політичних лідерів, духовенство та науковців у концтабори, безжально позбавляючи невинних сімей продуктів рослинництва і тваринництва, необхідних для виживання, “совєти” прагнули притіснити українську національну свідомість.”
“Але дух українського народу нездоланний. Його сини й дочки вистояли під час цих та інших темних часів для того, щоб стати на ноги і зрештою скинути радянські кайдани, борючись за цінності, які ми шануємо сьогодні: свободу, демократію, права людини і верховенство закону”, – йдеться у звернені.
Прем’єр-міністр Гарпер зауважив – Канада горда з того факту, що має понад мільйон громадян українського походження. “Багато з них втратили своїх близьких під час цього жорстокого акту злоби, Голодомору, – підкреслив пан Гарпер. - Наш уряд визнає ці втрати. У 2008 році Канада стала першою країною, яка визнала цю ганебну сторінку в історії людства як акт геноциду, а крім того, була першою західною країною, котра визнала незалежність України. Два роки тому я мав за честь висловити пошану до жертв Голодомору у меморіалі й музеї у Києві.”
Прем’єр-міністр Гарпер закликав громадян Канади приєднатися до українських канадців під час заходів у пам’ять про жертв Голодомору по всій країні, пом’янути тих, хто загинув під час цієї сумної сторінки історії.
www.cdvr.org.ua