У Москві на марші пам’яті російського опозиціонера Бориса Нємцова, який проходить 27 лютого, пройшла колона на підтримку незаконно ув’язненої українки Надії Савченко.
Як повідомив адвокат Савченко Марк Фейгін, колона на підтримку української льотчиці зібралася на початку Страсного бульвару, перед рамками, звідки разом з учасниками маршу рушила до проспекту Сахарова. Участь у ході взяли і сестра Савченко – Віра, адвокати Савченко Марк Фейгін та Микола Полозов, українці, які перебувають у Росії та які приїхали до РФ для участі у акції.
Участь у “марші Нємцова”, за даними проекту “Білий лічильник”, взяли понад 24 тисяч осіб. Колону учасників очолили опозиціонери Михайло Касьянов та Ілля Яшин.
Учасники мітингу, які спілкувалися з журналістами у прямому ефірі, говорили про бажання “дочекатися часу, коли буде повалено режим Путіна і Кадирова”, утиски свободи слова і свавілля силовиків.
Окрім того у Москві ОМОН затримав людину у масці Путіна…
Під час маршу тривав збір підписів під зверненням до влади Москви за встановлення знака пам’яті Нємцова на мосту, де політика було вбито. За даними організаторів, вже зібрано близько 30 тис. підписів, зокрема й в електронному вигляді.
Разом з тим у інших містах РФ, де було проведено подібні марші, відбулися провокації проти їх учасників.
Російське видання ОВД-Інфо повідомило, що у Красноярську був викрадений організатор мітингу пам’яті Нємцова, лідер місцевого відділення ПАРНАС Євген Бабурін. Він зник, згодом вийшов на зв’язок та повідомив, що був викрадений при виході з під’їзду свого будинку невідомими на автомобілі.”Його возили у машині, утримуючи там силою, через кілька годин його відпустили. На здоров’я Бабурін не скаржиться. Мітинг в його відсутність провести не дозволили – люди, які зібралися, просто стояли на площі”, – йдеться у повідомленні.
Разом з тим, РІА Воронеж повідомляє, що у Воронежі підлітки закидали учасників мітингу пам’яті Нємцова борошном, яйцями і зеленкою. За даними очевидців, зеленка потрапила на 15 осіб, нікому з них медична допомога не знадобилася.
У Новосибірську міська влада не дала дозволу на проведення мітингу до роковин загибелі Нємцова, але у місті відбулися кілька пам’ятних заходів: поодинокі пікети, виставка фотографій, основний пікет і покладання квітів до Меморіалу жертв політичних репресій, повідомляє Радіо Свобода.
Пам’ять Нємцова вшанували також у Мінську (Білорусь), пише “Белорусский партизан”.
“Активісти поклали квіти до будівлі посольства і вшанували пам’ять політика хвилиною мовчання. … Співробітники міліції не перешкоджали акції”, – зазначено у повідомленні.
Пікет до роковин загибелі Нємцова відбувся й у Києві біля будівлі посольства РФ.