Найбільше грошей спецфонду Держкіно принесли прокат мультфільму “Мавка” і фільму “Довбуш”

Дата: 07.11.2023
Автор:

До спеціального фонду Держкіно надійшло 31,4 млн грн від реалізації прав на фільми, йдеться у звіті агентства за 1 січня – 16 жовтня 2023 року. Найбільшу суму держава отримала від студії «Анімаград» (Film.ua Group), що створила мультфільм «Мавка. Лісова пісня». 

Ключові факти

  • У Держкіно пояснювали, що доходом є всі грошові кошти в національній та іноземній валюті, отримані від використання чи передачі третім особам прав на фільм, за вирахуванням комісійної винагороди продюсеру-виконавцю і обов’язкових платежів. Також вираховуються витрати на оплату банківських послуг, перерахування коштів, проведення аудиторських перевірок, тиражування копій та просування фільму.
  • ТОВ «Анімаград» здійснив Держкіно два платежі на 1,4 млн грн та 11 млн грн 13 червня та 18 липня відповідно. На запитання, чи це остаточна сума чи будуть ще платежі, у пресслужбі Film.ua відповіли, що діють згідно з укладеними з Держкіно договорами. «У разі появи доходів, регламентованих такими договорами, ми проведемо розподіл відповідно до прописаних умов», – додали у пресслужбі.
  • Мультфільм «Мавка» став лідером прокату серед вітчизняних релізів цього року, зібравши касу 155,7 млн грн. Друге та третє місця серед підтриманих Держкіно релізів посідають стрічки «Довбуш» Олеся Саніна і «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча з бокс-офісами 62 млн грн та 34,3 млн грн відповідно. Від реалізації прав на ці фільми Держкіно отримало 1,8 млн грн та 6,3 млн грн.

Контекст

Продюсери фільмів, частково профінансованих Держкіно, зобов’язані повертати певний відсоток від виданих державних коштів. Його розмір зафіксований у ліцензійному договорі, підписаному між продюсерами та Держкіно.

На 20-му тижні прокату «Мавка. Лісова пісня» обійшла «Аватар: Шлях води» за кількістю проданих квитків в Україні, ставши найкасовішим фільмом всеукраїнського прокату в 2023 році. Тоді кількість куплених квитків сягала 1 217 644 штук. По завершенню прокату ця цифра сягнула 1 242 435 штук.

Історичний екшн «Довбуш» після чотирьох вікендів у прокаті став «найкасовішим українським ігровим фільмом року». Тоді на нього продали майже 355 000 квитків, зібравши 50,2 млн грн бокс-офісу.

«Люксембург, Люксембург» перебуває у десятці найкасовіших українських фільмів. Картина показала другий найкращий старт серед українських фільмів після початку повномасштабного вторгнення. У перший вікенд стрічка Антоніо Лукіча зібрала 5,6 млн грн та майже 36 500 глядачів.

Джерело: Forbes.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 20 від червень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру