Удар України по кораблях Чорноморського флоту Росії в окупованому Севастополі можна вважати великим успіхом: великий десантний корабель було уражено втретє, а ураження підводного човна сталося вперше.
Джерело: видання “Defense Express”
Деталі: Йдеться про виведення з ладу на тривалий строк чи навіть повне знищення підводного човна “Ростов-на-Дону” та великого десантного корабля “Минск”. За інформацією російських пабліків, саме вони були пошкоджені під час нічної атаки на окупований росіянами Севастополь, перебуваючи в сухому доці.
І якщо ураження великого десантного корабля відбулось вже втретє, то якраз ураження підводного човна є унікальною ситуацією, яка вже увійшла в історію, зазначає “Defense Express”.
Дослівно: “Справа в тому, що Україна не має штатних можливостей для боротьби з підводними човнами РФ.
Сам по собі підводний човен є надскладною ціллю, протидія яким вимагає цілого комплексу засобів з протичовновими кораблями, літаками та вертольотами, власними підводними човнами. Але в Україні зараз нічого з вище перерахованого просто немає.
Немає ані сучасних кораблів, які можуть здійснювати патрулювання акваторії з метою пошуку та знищення субмарин, ані таких протичовнових літаків, як P-8 Poseidon чи хоча б P-3 Orion, ані звісно підводної компоненти флоту.
Й навіть якщо мова не йшла про те, що РФ використовує свої підводні човни ледь не у режимі запуску крилатих ракет з рейду Севастополя, шукати та знищувати їх у Чорному морі ВМС України просто немає чим”.
Деталі: На думку “Defense Express”, єдиною можливістю вразити російських підводний човен було саме знищити його у надводному положенні, тобто в бухті.
Це й було здійснено українськими льотчиками.
“І це перше в історії застосування крилатих ракет для ураження підводного човна за всю історію, тим паче одразу результативне. Й це вже не перший випадок, коли Збройні Сили України говорять нові слова у військовій морській вправі, бо до цього вперше в історії українські військові знищили ракетний крейсер та результативно використали морські дрони”, – зазначає видання.
Також у “Defense Express” припускають, що це з величезною долею ймовірності може означати остаточне виведення з ладу підводного човна “Ростов-на-Дону”.
Йдеться не лише про масштаб пожежі, які охопила сухий док, де субмарина перебувала разом із ВДК “Минск”, а й про ймовірне застосування крилаті ракети типу Storm Shadow, наголошує видання.
“Storm Shadow” мають бойову частину вагою 450 кг, яка складається з двох окремих частин. Перша – лідуючий кумулятивний заряд, який утворює у перешкоді утвір, в який вже влітає основна уламково-фугасна бойова частина. Таким чином при ураженні підводного човна чи будь-якого іншого корабля вибух проходить у середині корпусу.
Це вже означає критичні пошкодження. А у випадку із масштабною пожежею, яка охопила обидва кораблі, йдеться про критичні наслідки, бо кораблі просто вигорають ізсередини, а через високу температуру плавляться переборки (перегородки – ред.), зазначає видання.