Під час заколоту “вагнерівців” Захід просив, щоб Україна тимчасово не била росію

Дата: 27.06.2023
Автор:

"Цирк на дроті" у росії минулого тижня став топ-новиною світових ЗМІ. Малюнок Маріана Каменського (Австрія)

До того, як у суботу керівник “Вагнера” Євген Пригожин зупинив свій “марш” на Москву, союзники на різних рівнях зверталися до українських посадовців із застереженнями від нанесення ударів по території Росії під час заколоту.

Про це повідомив телеканал CNN з посиланням на анонімного західного посадовця, пише “Європейська правда“.

Занепокоєння полягало в тому, що у разі таких ударів РФ розглядатиме Україну і Захід як такі, що допомагають Пригожину і загрожують російському суверенітету.

“Меседж полягав у тому, щоб не розхитувати човен”, – сказав посадовець, додавши, що це повідомлення Києву передавали на рівні міністрів закордонних справ, заступників і через послів.

“Це внутрішня справа Росії”, – додав посадовець, повторюючи те, що публічно заявляли американські та інші західні чиновники.

“Союзники застерігали українців не провокувати ситуацію. Використовуйте можливості на українській території, але не втягуйтеся у внутрішні справи і не завдавайте ударів по наступальних військових об’єктах всередині Росії”, – сказав співрозмовник телеканалу.

Росіяни завжди хотіли довести, що існують загрози російському суверенітету, тому не варто було підживлювати наратив про те, що заколот був ініціативою Заходу, додав посадовець.

Нагадаємо, напередодні президент США Джо Байден підкреслив, що Сполучені Штати та їхні найближчі союзники не причетні до заколоту групи “Вагнера”, вперше публічно коментуючи російські події цими вихідними.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що останні події вихідних вказують на те, що російська держава і президент Володимир Путін ослаблені, а РФ може вступати в еру політичної нестабільності.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 5 від травень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру