Gazeta Wyborcza: Україна вже до кінця року може отримати винищувачі з Польщі

Дата: 05.12.2022
Автор:

Польща знову розглядає можливість передати Україні літаки МіГ-29. Йдеться про бойові машини, які зараз несуть службу на 22-й базі Тактичної авіації в місті Мальборк.

Про це пише Gazeta Wyborcza з посиланням на власні джерела, зауважуючи, що це поки неофіційна інформація. А офіційно в Міноборони Польщі повідомляють, що «з міркувань безпеки ми не інформуємо про передачу польських літаків».

 Втім, співрозмовники газети розповіли, що Варшава може передати Києву свої МіГ-29 після того, як їхнє місце в Мальборку займуть інші літаки такого ж типу з 21-ї бази Тактичної Авіації у Мінську Мазовецькому. У свою чергу, ці літаки повинні замінити легкими винищувачами FA-50, які Польща купила в Південної Кореї. Перша партія цих літаків має прибути в країну в кінці нинішнього року або на початку наступного.

Україна ефективно застосовує МіГ-29 у боях проти росії

Gazeta Wyborcza пише, що ще не відомо, яку кількість польських літаків може отримати Україна. Але одне з джерел видання повідомило, що йдеться про шість МіГ-29 і запчастин до них. За іншою інформацією, наразі кількість літаків ніхто не обговорює, «а йдеться про саму можливість відправки їх Україні».

МіГ-29, які базуються в Мальборку, Варшава свого часу отримала за один євро від Німеччини.

Gazeta Wyborcza пише, що питання передачі Україні польських МіГ-29 повернулося на порядок денний після статті адмірала Джеймса Ставрідіса для Bloomberg, в якій він писав, що країни НАТО знову розглядають відправку такого озброєння. Він зауважив, що йдеться не лише про польські МіГ-29, а й про старші версії F-16, керувати якими українські пілоти зможуть доволі швидко навчитися.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від лютий 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру