Суд в Гаазі у справі про збитий росіянами цивільний Боїнг MH17: пожиттєві вироки вбивцям і натяк для Путіна

Дата: 18.11.2022
Автор:

Суд у Нідерландах визнав трьох підсудних винними у справі про збитий над Донбасом Боїнг. Це може стати прикладом для трибуналу щодо війни путіна проти України, пише “Кореспондент”.

 У день оголошення вироку у справі про збитий Боїнг MH17 в Україну знову падали російські ракети. Коли 17 липня 2014 року одна єдина російська ракета ЗРК Бук перервала політ малайзійського лайнера, який здійснював рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, над східною Україною, забравши життя 298 людей, які перебували на борту, був шокований. До цього багато хто не сприймав війну Росії проти України, яка почалася з анексії Криму. Тоді говорили про проросійських сепаратистів, а Москва брехала про своє невтручання.
Помилка, яка не зменшує вину
Рівно вісім років і чотири місяці після цього покінчено. Судді Гаазького окружного суду у четвер, 17 листопада, стримано констатували, що Росія тоді здійснювала “загальний контроль” над так званою “Донецькою народною республікою”, у тому числі через своїх громадян на чолі цієї освіти, які мали зв’язки з Кремлем. Двох із них суд тепер заочно визнав винними та присудив їм довічний термін.
Одного звуть Ігор Гіркін, він колишній офіцер російських спецслужб, який називав себе “міністром оборони” у самопроголошеній “ДНР”. Другий – Сергій Дубинський – був його заступником і служив раніше в армії РФ. Засуджено було й одного українця, Леоніда Харченка, який допомагав їм. Усі троє, на думку суду, відіграли важливу роль у тому, що ЗРК Бук було доставлено з Росії в Україну і застосовано проти пасажирського літака, який прийняли за українську військову машину. Це була помилка, яка, однак, не зменшує вину. Четвертого обвинуваченого, росіянина Олега Пулатова, виправдали, Суд вважає, що доказів його провини недостатньо.

Суд у справі МН17

Досвід для майбутнього трибуналу по Україні
Насправді, з винесенням вироку процес не закінчується. За ним можуть бути й інші, адже суд не зміг встановити, “хто віддав наказ і чому”, як сказав суддя-голова. Російського політичного та військового керівництва, яке, очевидно, також несе відповідальність, на цьому процесі не було серед обвинувачених.
Але це зміниться найпізніше на майбутньому міжнародному трибуналі з військових злочинів РФ в Україні. За створення такого трибуналу у жовтні проголосував парламент Нідерландів. Цей трибунал вивчатиме події, починаючи з анексії Криму. Йому знадобиться цінний досвід у справі MH17.
Дуже ретельне розслідування аварії Боїнга велося роками. Міжнародна група вивчила тисячі годин прослуханих телефонних розмов, дані мобільних операторів та погодні показники, опитала свідків та провела складні експерименти. Такого вражаючого процесу був історії громадянської авіації.
Головний його підсумок – брехня виходить на світ, справедливість є, навіть якщо її потрібно чекати роками. Вирок – приклад і натяк на те, що чекає на російського президента Володимира Путіна та його військове керівництво в ході трибуналу по Україні – довічний термін. І, можливо, на той час будуть заарештовані та посаджені за ґрати ті, хто зараз був визнаний винним.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 5 від травень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру