З Черкас на фронт вирушив перший в Україні «КабріоБандеромобіль» для бійців-розвідників

Дата: 31.07.2022
Автор:

Черкаські волонтери відновили, посилили і відправили на фронт автівку, яку назвали «КабріоБандеромобілем». Днями вона вже прибула у зону бойових дій і працює на мобільну групу аеророзвідки.

«Маневрений, низький і малопомітний французький «Рено-Меган» добре справляється зі своєю роботою, – говорить один з волонтерів, відомий черкаський лікар-стоматолог Валерій Горбенко. – Гуртом вдалося швидко й добротно відремонтувати машину. Коли вона мала «справляти враження» на курортних прогулянках у цивільний період свого життя – була червоною і з двигуном, який ревів, щоб привертати увагу. Тепер замість справляти вравження авто має допомагати «вражати» наповал ворогів  – і кабріолет вже кольору лісу й трави, а двигун налаштований так, щоб працював зовсім тихо. Головний же виграш для мобільності роботи на розвідку – це те, що дрон-розвідник може підніматися прямо з салону автівки, а потім так само повертатися – і це економить для аеророзвідки дорогіцінні в бойових умовах хвилини й секунди.

Можна сказати, що Черкаси вчергове «задали новий тренд» у волонтерській справі – нашим досвідом зацікавилися в інших містах. Зокрема, після нас вже і в Білій Церкві підготували кабріолет для розвідників. Для тих, хто хоче продовжувати справу, важливе застереження: кабріолет має бути з м’яким, а не жорстким підйомним дахом. Ми зі свого прибрали електропривід – і тепер верх автівки за необхідності  піднімається-опускається вручну буквально парою рухів».

Для Валерія Горбенка, свого часу відзначеного міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком за вклад у волонтерську справу, «Кабріобандеромобіль» – це вже далеко не перша автівка, відправлена спільно з друзями на фронт. Досі найвідомішими були два «пересувних стоматкабінети» – у них лікар Горбенко та його напарники почергово лікували зуби бійцям у зоні бойових дій. Автомобіль «Тризуб-Аліса» з оснащеним стоматологічним кабінетом і зараз перебуває на бойовому чергуванні в одній з найгарячіших точок Півдня. Символічно, що якраз перед Новим, 2022 роком, його обстріляли кремлівські вояки, не зважаючи на спецпозначки медицинського транспорту. Морські піхотинці, які тоді зафіксували декілька осколкових попадань просто в червоний хрест на борту авто, ще тоді констатували безпринципність і підлість ворога. Другий пересувний стоматкабінет, «Тризуб-2», згорів у Маріуполі, в перші дні від початку повномасштабного вторгнення.

«Ми обов’язково повернемо «Тризуб-2» на фронт і назвемо його «Феніксом», – як символ відродження з вогню, – говорить Горбенко. – Відповідне нове авто вже готується до відправки з Канади – приїде морем до Польщі, а звідти – в Україну, Жоден ворог не в змозі здолати націю, яка готова максимально викластися на допомогу своїй армії у боротьбі за Волю. Приємно, що в будь-якій справі для фронту в Черкасах завжди знаходиться безліч волонтерів-однодумців, які допомагають впоратися з будь-яким завданням. А гуртом, як то кажуть, і запорєбрікового діда бити легше…»

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру