Український фільм про Першу світову переміг на кінофестивалі в Будапешті, а український фільм про війну на Донбасі боротиметься за перемогу в Берліні

Дата: 21.01.2022
Автор:

Український фільм Магда режисера Дениса Соболєва визнаний найкращою драмою Будапештського кінофестивалю, повідомляється на сторінці Ganza Film у Facebook.

В основі історичної драми про німкеню, яка під час Першої світової війни закохалась в українського солдата, лежить повість Сергія Сай-Боднара та Петера Хоманна Любов і муки Магди Хоманн. Сюжет повісті розгортається паралельно в декількох періодах й охоплює століття європейської історії.

Тим часом, окументальний фільм “Терикони” Тараса Томенка відібрано до конкурсної програми 72-го Берлінського кінофестивалю.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

“Світова прем’єра створеної за підтримки Держкіно стрічки відбудеться у конкурсній секції Берлінале — “Generation Kplus”, — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що це історія про дітей, котрі бачать війну не по телевізору і про дитинство, котре продовжується, незважаючи на війну. Терикони — місце, де відбувається дія, і водночас, образ “відпрацьованих” і полишених людських життів.

Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію.

“Головна героїня стрічки — Настя. Їй 15 років. Вона проживає в маленькому шахтарському містечку Торецьк, що розташоване на Сході України та до цього часу знаходиться в „сірій зоні“. Місто стоїть на лінії розмежування: це означає, що майже кожного дня воно знаходиться під обстрілами. У Насті посттравматичний синдром. У 2015 році, в новорічну ніч, три снаряди ГРАД зруйнували її будинок. Від світу Настя ховається у віртуальній реальності: вона живе музикою з інтернету та набирається надії з мережі. Школа, в яку зрідка ходить Настя, знаходиться на відстані 800 метрів від позицій терористів і неодноразово ставала мішенню російських військ”, — зазначається в повідомленні.

У подібній ситуації перебувають понад 10 000 дітей в Україні, які проживають у “сірій зоні” на Сході країни.

У 2021 році фільм “Терикони” став учасником секції Work in Progress Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та отримав Перший приз у секції Work in Progress Одеського міжнародного кінофестивалю.

Нагадаємо, український фільм “Стоп-Земля” режисера Катерини Горностай переміг на кінофестивалі Берлінале-2021.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру