Черкащанин, чиї бійці отримали блискучу перемогу під Дебальцевим у січні-2015, налагоджує співпрацю між науковцями та військовими

Дата: 20.01.2022
Автор:

18 січня підписано Угоду між Збройними Силами України та Національною академією наук України про наукове і науково-технічне співробітництво з питань обороноздатності держави.

Підписання Угоди між Збройними Силами України та Національною академією наук України про наукове і науково-технічне співробітництво з питань обороноздатності держави дозволить інтенсифікувати фундаментальні та прикладні дослідження та забезпечити потреби держави у сфері національної безпеки та оборони, повідомляє АрміяInform.

У підписанні Угоди взяли участь від Збройних Сил України – Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний та начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала, а від Національної академії наук України – Президент НАНУ, академік Анатолій Загородній, перший віцепрезидент НАНУ академік  Володимир Горбулін та віцепрезидент НАНУ академік В’ячеслав Богданов.

Знаково те, що підписання Угоди відбулося на фоні підвищеної небезпеки повномасштабної агресії Росії якраз у дні, коли Україна відзначає початок боїв за Дебальцеве 2015 року.

Ось як описує видання «Цензор. НЕТ» ті події : «21 січня 2015-го українські воїни 128-ї гірсько-піхотної і 17-ї танкової бригад під командуванням старшого лейтенанта Романа Жованика на опорному пункті “Олексій” під селом Санжарівка вступили в бій і розгромили колону 4-ї мотострілецької бригади 2-го армійського корпусу ЗС РФ.

26 укрїнських воїнів, усі – мобілізовані і добровольці, вситупили в бій з батальйонно-тактичною групою ворога. У результаті російські найманці понесли найважчі втрати, зафіксовані  за один бій на цій війні: було знищено два танки, дві БМП, а один танк і одну БМП-1 захоплені у якості трофеїв повністю справними і служать українській армії».

Як стверджує «Цензор.НЕТ», саме після цього бою розгнівані втратами найманці із розвідки 4-ї бригади увірвалися до російського командира і прострелили йому ногу! Це не жарт і не вигадка – про це розповідали самі найманці, випадок відомий – пораненого полковника забрали в Москву й інформація про це була опублікована в російських ЗМІ.

А з боку українців-переможців командував у той час 128-ю гірсько-штурмовою бригадою ЗСУ уродженець Черкащини Сергій Шаптала, який нині – начальник Генштабу ЗСУ і підписав від імені командування Збройних Сил вищезгадану Угоду з науковцями – щоб і надалі бити ворога «по-розумному», з максимальними для окупантів втратами…

 

Начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала

Довідка

Герой України генерал-майор Сергій Шаптала народився 5 лютого 1973 року у селі Костянтинівка Балаклейської територіальної громади на Черкащині.

 У 1994 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ, пройшов всі сходинки військової кар’єри від командира механізованого взводу до начальника штабу-першого заступника командувача військ оперативного командування “Південь”. У 2014-2017 роках очолював 128-му окрему гірсько-штурмову бригаду ЗСУ.

Звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка” отримав 18 лютого 2015 року.

У вересні 2021 року став начальником Генерального штабу ЗСУ.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру