Сухопутні війська ЗСУ перейшли на стандарти НАТО

Дата: 14.12.2020
Автор:

В українському війську тривають організаційні заходи реформування за принципами, прийнятими у країнах-членах Альянсу. Частина підрозділав вже сертифіковані в НАТО, кількість таких підрозділів буде збільшуватись.

Про це напередодні професійного свята, Дня Сухопутних військ, заявив Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський в інтерв’ю для Defense Express.

Коментуючи хід реформ в Сухопутних військах, він зазначив, що перехід органів військового управління на структуру НАТО – це один із найважливих елементів масштабних змін, які сьогодні реалізуються у війську в той час як одним із основних пріоритетів розвитку Сухопутних військ є членство в Північно-Атлантичному Альянсі.

Зокрема, Олександр Сирський повідомив, що Сухопутні війська перейшли на процес та порядок планування відповідно до тих критеріїв, які встановлені в країнах-членах НАТО. “Ми перейшли повністю (усі Сухопутні війська) на так звану Граунд- структуру (або G-структуру) – це для органів військового управління та S-структуру для наших механізованих та танкових бригад.

Цей процес завершений і зараз йде удосконалення та організація взаємодії і управління у створенні цих вертикалей, а також йде апробація самого порядку управління в нових організаційних структурах”, – наголосив Командувач Сухопутних військ ЗС України.

Він також підкреслив, що “наразі алгоритм роботи командирів та штабів СВ ЗС України, а також командирів та штабів в підрозділах країн-членів НАТО, є однаковим і значно відрізняється від того алгоритму, який існував в радянській системі управління і, донедавна, в українському війську”.

Говорячи про взаємосумісність з партнерами по НАТО Олександр Сирский пояснив, що процес досягнення сумісності підрозділів СВ ЗСУ з підрозділами країн-членів НАТО є постійним і українські військові “вже тут не новачки”. “Наразі йде нормальний процес постійної підготовки з огляду на те, що багато взаємосумісності не буває”, – зазначив генерал-полковник Сирський.Також Командувач наголосив, що в Сухопутних військах Збройних сил України є підрозділи, які сертифіковані в НАТО і вони постійно беруть участь в оцінці планування.

Зокрема у 2020 році рота РХБЗ, інженерно-саперна рота були оцінені як “боєготові” під час самооцінки НАТО 2-го рівня, перед цим у 2019 році вони були оцінені як “взаємосумісні” під час оцінки НАТО 1-го рівня. Проведення оцінки НАТО 2-го рівня цих підрозділів заплановано і на 2021 рік.

“Ми будемо продовжувати цей процес. І в наступному році ми плануємо збільшити кількість підрозділів, що сертифіковані в НАТО Це, як штабні підрозділи, так і лінійні частини. Це є результатом комплексного підходу – вагома роль тут і інструкторів з числа військовослужбовців країн-членів НАТО, які працюють в Україні у складі чотирьох тренувальних місій, і спільних з нашими партнерами навчань, і планової роботи Командування СВ ЗСУ”, – зазначив Олександр Сирський.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від сiчня 2021

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2021’.Вільне Козацтво Холодного Яру