У Польщі до 100-річчя перемоги над московитами відкрили монумент з Петлюрою

Дата: 11.11.2020
Автор:

У польському місті Скерневіце до 100-річчя Варшавської битви відкрили монумент на згадку про підтримку Польщі іншими країнами у визначальний для неї 1920 рік – під час польсько-радянської війни. Серед них – і Симон Петлюра.

Про це йдеться в офіційному повідомленні міністерства культури Польщі, пише “Європейська правда“.

Монумент “Перед Варшавською битвою” („Przed Bitwą Warszawską”) зображає лідера Польщі маршала Юзефа Пілсудського разом із угорським прем’єром Палом Телекі,  французьким лідером Шарлем де Голлем, який тоді був військовим радником польської армії, та головним отаманом УНР Симоном Петлюрою.

Монумент символізує підтримку Варшави цими країнами під час польсько-радянської війни 1920 року.

Заступник прем’єра-міністр культури, національної спадщини та спорту Пьотр Глінський під час церемонії відкриття зазначив, що це пам’ятник “міжособистісній та міжнаціональній солідарності” тих, хто допоміг захистити Польщу та Європу від більшовиків.

 

 ”Пам’ятник нагадує також про польсько-український союз того часу, коли близько 20 тисяч українських вояків билися в одних лавах з поляками”, – зазначається у повідомленні. 

Пам’ятник створили зусиллями соціальної ініціативи Stowarzyszenie Skierniewice 2019-2020 у співпраці з польським міністерством культури та владою Скерневіце. Автором проєкту є Кароль Бадина з Краківської академії мистецтв. 

Скерневіце для встановлення монументу обрали через роль цього міста у подіях 2020 року – саме туди прибув перший потяг з військовою допомогою від Угорщини.

Як відомо, Варшавська битва у серпні 1920 року, яку називають також “Дивом над Віслою”, стала переломним моментом у радянсько-польській війні. Після неї биті більшовики змушені були піти на перемовини з Польщею…

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру