Особисті речі Степана Бандери презентували у Музеї визвольної боротьби

Дата: 22.09.2019
Автор:
Цього тижня в Музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери в Івано-Франківську відкрили виставку “Незвіданий Степан Бандера”, інформує Вікна. Виставка приурочена трагічній даті — 60-ій річниці з дня вбивства Степана Бандери.

Про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у соцмережі:

“Тут виставлено унікальні речі, які вперше презентовано широкому загалу. Адже через репресії родини Бандери багато чого було знищено. На виставці є дерев’яний тризуб із хрестом, який стояв у кабінеті Бандери. А також і годинник із гравіюванням, який ще й досі йде, та золота печатка. А внук Бандери — Степан — передав музею фотоапарат. Саме ним в останні дні свого життя Бандера фіксував світлини своєї родини. Адже попри постійну боротьбу за країну, він завжди знаходив час для неї”, — йдеться в повідомленні.

Уперше для широкого загалу представили особисті речі Бандери: фотоапарат, тризуб, годинник.

Директор музею Ярослав Коретчук розповідає, що експонати, які представили у музеї передані з діаспори:

“Це речі, які належали Степану Бандері: його особистий фотоапарт (Zells Ikon Confessa), на який він знимкував родину, свою дружину, друзів.

Фотоапарат і декілька світлин передав внук Степана Бандери. Також представлено його годинник та великий тризуб, який стояв у кабінеті під час проживання в Мюнхені. Виставка покликана розповісти молодому поколінню більше про про історію Бандери, бо частина знає лише коротко про нього – де народився, коли і ким був. Багато хто досі вважає його ворогом, і використовує ті шаблони, які накреслила радянська влада. Мета цієї виставки показати що Бандера – особистіть, людина, яка боролась за Україну”.

Виставка триватиме до 12 жовтня. Опісля експонати передадуть у Старий Угринів — місце народження Бандери.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 5 від травень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру