На Полтавщині хочуть відкрити пам’ятник “співцю Холодноярщини”, Юрію Горліс-Горському – вже третій в Україні

Дата: 17.04.2018
Автор:

Юрій Горліс-Горський (на малюнку - справа) давно став одним з головних символів Визвольної боротьби і Холодного Яру

Цьогоріч виповнилося 120 років з дня народження Юрія Горліса-Горського (справжнє ім’я Юрій Юрійович Городянин-Лісовський), старшини армії УНР, отамана Холодного Яру, письменника, військового і громадського діяча, автора знаменитої книги «Холодний Яр».

На Полтавщині для увічнення пам’яті діяча Української революції 1917-21 рр. вже зроблено декілька важливих кроків. За пропозицією заступника голови обласної ради Анатолія Ханка встановлено щорічну премію Полтавської обласної ради з патріотичного виховання на його честь. З ініціативи міської громадсько-наукової топонімічної групи та «Просвіти» в рамках декомунізації відповідно до розпорядження голови ОДА Валерія Головка у обласному центрі з’явилася вулиця імені Юрія Горліс-Горського, а на телеканалі «Лтава» виготовлений і демонструвався документальний фільм з циклу «Поборники незалежності. Полтавщина». Цьогоріч, у січні-лютому в ефір обласного радіо «Лтава» вийшли три радіонариси «Обличчя епохи:Юрій Горліс-Горський».
Водночас, ця постать наскільки масштабна, що цілком заслуговує на спорудження пам’ятника.

Пам'ятник Юрію Горліс-Горському у Мельниках на Черкащині

Цю ідею підтримали учасники «круглого столу», який відбувся на початку року за участю заступника голови обласної ради Анатолія Ханка. Чимало патріотичних громадських діячів Решетилівщини висловлювали позицію щодо спорудження пам’ятника у селі Демидівка, де народився Юрій Горліс-Горський. «Просвіта» переконана, що пам’ятник має постати у районному центрі Решетилівка. Що ж до рідного села письменника, то ми ініціювали найменування місцевої школи на його честь та встановлення меморіальної дошки на її фасаді», – повідомив Олег Пустовгар, перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта».

Пам'ятник на Кіровоградщині

Нагадаємо: раніше в Україні вже споруджено два пам’ятники Юрію Горліс-Горському, обидва – у Холодному Яру. Перший урочисто відкрито у Мельниках Чигиринського району Черкащини у жовтні 2010 року, другий – у квітні 2017-го поблизу Розумівки Олександрівського району Кіровоградщини.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру