“Укроборонпром” реанімує виробництво комплексу дальньої радіотехнічної розвідки, на основі перспективної технології, котра не реалізована у новітнього головного супротивника України.
За словами зброяра, зараз держконцерн працює над відновленням виробництва контрбатарейних радарів і модернізованих станцій радіотехнічної розвідки “Кольчуга” для потреб Збройних Сил України. Для початку серійного виробництва потрібно підтвердити технічні характеристики зразків, які працюють на рівні відомих в Україні американських контрбатарейних радіолокаційних станцій TPQ-36.
За словами Барбуля, “Спецтехноекспорт” приймає активну участь у тендерах на поставку високотехнологічних надсучасних радіолокаційних станцій до ряду країн. А в 2015 році підприємство поставило радіолокаційні станції українського виробництва двом країнам.
“Мова йде про дуже коштовні високотехнологічні системи повітряного спостереження вартістю в кілька мільйонів доларів. В Індонезії ми конкуруємо в цій сфері з відомими світовими лідерами ринку, такими як Thales, Lockheed Martin”, – зазначив він.
Державне підприємство “Спецтехноекспорт” – одна з найбільших компаній-спецекспортерів України у складі ДК “Укроборонпром”. Спеціалізується на експорті та імпорті новітньої зброї, військової продукції і технологій, а також техніки спеціального призначення. Раніше екс-посол США розповів, як американські радари допоможуть силовикам в зоні АТО.
Система раннього оповіщення «Кольчуга» – радянська / українська автоматизована станція пасивної радіотехнічної розвідки. Радіус дії: 600 км в глибину території, 150 км по фронту. Для повітряних цілей на висоті до 10 км радіус дії в глибину території становить до 800 км. Завдяки пасивної радіолокації «Кольчуга» не може бути виявлена засобами радіоелектронної розвідки.