Перший повнометражний художній фільм про сталінські репресії в Україні і як вони призвели до Голодомору 1932-1933 років вийде у січні 2016 року в Канаді.
Кінофільм канадського режисера Аяна Ігнатовича, батьки якого втекли з радянської України в часи Другої світової війни, отримав назву «Гіркий врожай». Одну з головних ролей у фільмі зіграє зірка «Зоряних воєн» і фільмів про «Супермена» Теренс Стемп.
В сюжеті мова йтиме про історію кохання в розпал жорстоких подій в Україні. Ігнатович зняв цей фільм, щоб показати громадянам західних країн, як страждали українці внаслідок агресивної політики Росії. «Як і багато українців, мої батьки пережили неймовірні страждання. Сьогодні, мабуть, немає жодного українця, який би не знав про репресії, страти, депортації і голод. Враховуючи важливість того, що сталося, і те, що за межами України мало хто знає це ті події, цю історію геноциду необхідно показати. Це важливо сьогодні», — наголосив Ігнатович.
Своєю чергою експерт з питань досліджень Євразії аналітичного центру Atlantic Council (Вашингтон, США) Даян Франсі наголосив, що «головним гнобителем України була і лишається Росія, чиї лідери, такі як Володимир Путін, систематично пропагують вигадку про те, що Україна – це якась “Малоросія”. Але насправді українці – самобутній народ, і їхня мова відрізняється від російської, як іспанська від французької мови. Путінські заяви не лише помилкові, а й шкідливі. Вони перегукуються з історичними знущаннями Росії над Україною».
Він також нагадав, що у 1933 році британська преса повідомляла про голод в Україні, але тоді США проігнорували цю інформацію, а в 1934 році Вашингтон офіційно визнав СРСР, і Йосип Сталін зайняв місце в Лізі націй. «Сьогодні російському вторгненню в Україну також не приділяють належної уваги, попри те, що Україна – одна з найбільших країн Європи з 45-мільйонним населенням», — додав Франсі.
У Центрі досліджень визвольного руху нагадали, що у 1930-х роках радянський диктатор Сталін організував Голодомор мільйонів українців, які чинили опір п’ятирічному плану колективізації.
http://patrioty.org.ua