Програма музейного свята в Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура»
с. Легедзине, Тальнівський р-н, Черкаська обл.
Серпень 08, 2015
09:00 – 10:00 заїзд учасників Толоки, реєстрація, огляд експозиції музею.
10:00 – 15:00 робота на новій трипільській будівлі:
заміс глини з половою;
накидання глиною стін та даху трипільської хати;
підмащування фронтону двоповерхової хати;
реконструкція трипільського гончарного горну;
15:00 – 17:00 обід, відпочинок, спілкування.
17:00 – 20:00 трипільські екскурсії:
огляд місця археологічних розкопок на поселенні «Тальянки»;
огляд експозиції музею.
20:00 – 21:00 вечеря.
21:00 – 24:00 Трипільські вечорниці:
лірник Сашко, «Вертеп» (Дніпропетровськ), «Гонта» (Умань), «Дзвін» (Звенигородка).
Трипільський кінопоказ.
Про Трипільську Толоку
Трипільська Толока з’явилася у 2008-му році і за цей час набула рис музейного свята. Якщо чотири-п’ять років тому ми з Вами просто рятували унікальний музейний проект – відтворене у повному розмірі трипільське житло, то тепер щороку навідуємося до нього в гості. Підгладжуємо його, наповнюємо цікавими деталями, позитивною енергетикою, і забираємо з собою до дому часточку дивини трипільського Світу у спогадах архаїчних орнаментів, тепла глиняної обмазки та землі, над якою сходило Сонце землеробського Світу.
Цього року ми закінчуємо будувати нову трипільську хату. Ідея створення музейного скансена жива! Незабаром тут постане цілий трипільський хутір з відтворених жител та наповнений життям.
Заповідник «Трипільська культура» та громадська ініціатива «Толока Легедзине» пропонують Вам огляд археологічної експозиції музею, екскурсії на місця проведення археологічних розкопок (спільна експедиція Інституту археології НАНУ і заповідника «Трипільська культура), участь у археологічних експериментах на майданчиках під керівництвом спеціалістів.
Збір організаторами Толоки коштів на харчування не проводиться. Обідами та вечерею, за помірними цінами, нас забезпечить ресторан «Українське село». За бажанням можете матеріально допомогти заповіднику - гроші з благодійної скриньки будуть використані на створення музейної зали «Трипільська кераміка».