Реєстрацію в Криму вдалося пройти лише одному кримськотатарському ЗМІ з багатьох, які діяли на півострові до 31 березня – газеті “Голос Крыма. New”.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Комітет захисту незалежних кримськотатарських ЗМІ.
Іншим національним ЗМІ в реєстрації або відмовлено, або ці видання ще не отримали остаточної відповіді органу реєстрації.
До 31 березня на території Криму діяли ряд таких видань, а саме газети “Янъы Дунья”, “Къырым”, “Голос Криму”, “Авдет”; журнали – “Арманчикъ”, “Къасевет”, ” Йылдыз”; інформаційні агенції – “Кримські новини QHA” та інтернет-портал “15 минут.org”; телеканали – АТР і Ляле, радіо Мейдан.
Також, серед газет, що видаються кримськотатарською мовою, реєстрацію пройшло регіональне видання “Сувдагъ сеси”, що є додатком до газети “Судакские вести”.
Також у березні були видані останні номери газет “Янъы Дунья” і “Къырым”, після закінчення терміну реєстрації, визначеного окупаційною владою, ці газети до отримання реєстраційних документів видаватися не можуть.
Інформаційне агентство “Кримські новини QHA” було змушене прийняти рішення про припинення своєї діяльності на території Криму і перенести свій головний офіс в Київ.
“Таким чином, на сьогоднішній день можна говорити про те, що на території Криму фактично відсутні національні засоби масової інформації, надають можливість отримання інформації кримськотатарською мовою. Отже, кримські татари позбавлені звичних джерел отримання інформації”, – констатують експерти комітету.
———————————————————————————————————————————————————————
У зв’язку з ситуацією, яка склалася в тимчасово окупованому Криму, “Козацький край” збільшуватиме кількість кримських новин у інтернет-версії видання та закликає до цього колег з інших українських ЗМІ. Українці, кримські татари та представники інших національностей анексованого півострова мають знати: “на материку” про них не забувають!