Новинка від Історичного клубу “Холодний Яр”: вийшла друком книга “Медвинське повстання”

Дата: 28.03.2014
Автор:

Керівники Медвинського повстання. Зліва направо сидять і стоять: Іван Плаксун, Тимофій Хижняк, Омелько Радчук, Хома Сидоренко, Микита Сидоренко, Микола Василенко, сотник Дніпровий/ Фото Бориса ПЛАКCУНА (Богуславський краєзнавчий музей)

28 березня у Бібліотеці Історичного клубу “Холодний Яр” (серія “Отаманія ХХ століття”) вийшла друком книжка спогадів “Медвинське повстання” (упорядники Роман Коваль і Петро Гогуля).

У ній розповідається про антибільшовицьке повстання 1920 року в с. Медвині на Київщині, боротьбу повстанського загону в 1921 р., традиції гостинності та безкорисливої допомоги.
Майже два місяці селяни боронилися проти червоних військ, але не встояли. Розправа була немилосердною: жодну медвинську сім’ю не оминули втрати. Однак ніхто й ніколи не чув від медвинців слів каяття чи жалю з приводу збройного виступу проти російських окупантів.
“Прийде час, – писав учасник повстання Іван Дубинець, – і український народ у своїх святцях героїв і жертв, що полягли за волю України, буде згадувати й імена медвинців”. І цей час прийшов.
Презентації книжки відбудуться 8 квітня о 13.00 у школі села Хотів та о 16.00 у Будинку культури с. Круглик (обидва села Києво-Святошинського району), а також 13 квітня о 15.00 на хуторі Буда Чигиринського району під час вшанувань Холодноярських героїв і 14 квітня о 14.00 в Богуславській районній бібліотеці (м. Богуслав Київської обл., вул. Острів, 1) за участю кобзаря Тараса Силенка.
Заплановано презентацію і в Києві.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 9 від вересень 2023

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру