Унікальний прапор – як символ української невизначеності

Дата: 23.03.2014
Автор:

У час, коли українці розділилися в думках (українці духом  мріють остаточно здобути волю, а українці лише за паспортом – навіщось повернутися до імперії), варто згадати про час, коли у Києві майорів чи не найоригінальніший прапор періоду Визвольних змагань. Основне полотнище було у національних кольорах, жовто-блакитним, а поверх нього георгіївськими стрічками був прошитий Андріївський хрест і окремо нашито вже власне сам Георгіївський хрест. Цей прапор у листопаді 1917 року було урочисто вручено воїнам 4-го Сердюцького полку імені Івана Богуна Дієвої Армії УНР.

Походження георгіївських стрічок пояснюється легко – цей підрозділ українського війська було сформовано з легендарного, прославленого у боях Першої світової війни 1-го Київського полку Георгіївських кавалерів. Підрозділу судилася нелегка доля: частина його бійців пізніше вирушила на Дон, де приєдналася до білокозачого руху, який прагнув повернення монархії, ще одна частина склала основу полку «червоних українських козаків» Щорса, а ядро підрозділу залишилося у складі Запорозького корпусу Армії УНР. Так і воювали по різні боки барикад «богунівці»: одні за вільну Україну, а інші – за «Малоросію» під крилом Москви…

«Звід пам’яток історії та культури Києва» містить публікацію краєзнавців Михайла Кальницького та Ярослава Тимченка, де говориться, що до сьогодні у Києві чудово збереглися дві будівлі, які пам’ятають цю історію 97-річної давнини. У колишньому приміщенні Центральної Ради на вулиці Володимирській, де колись вручався цей унікальний прапор – нині Міський будинок вчителя. А у колишніх казармах Сердюцького полку імені Івана Богуна на Лук’янівці – Українська авіаційна транспортна компанія…

 Андрій КРАВЕЦЬ

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 10 від листопад 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру