Слово-зброя: Історичний клуб “Холодний Яр” презентує нові книги і новий кінофільм…

Дата: 26.01.2014
Автор:

У Бібліотеці ім. Миколи Реріха
26 січня 2014 р. о 16. 00 відбудеться зустріч з Романом Ковалем,
який представить свої нові книжки.

Роман Коваль презентуватиме видання “Шевченкіана Михайла Гаврилка”.
У книжці, написаній з нагоди 200-ліття Тараса Шевченка, Роман Коваль розповідає про першу в історії української культури шевченкіану, яку на початку ХХ ст. творив скульптор Михайло Гаврилко. Шевченкіану, творив у несприятливих умовах революційного підпілля, тюрем, еміграції, війни 1914 – 1918 рр. та російської окупації 1919 – 1920 років. “Шевченкіана Михайла Гаврилка” є продовженням монографії Романа Коваля “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею”, яку цього року Асоціація українських письменників висунула на Шевченківську премію.
Цього ж дня Роман Коваль презентує книжку “Крізь павутиння змосковщення” – про члена Революційної української партії Павла Крата і полковника Армії УНР Михайла Крата.
Буде презентоване й дослідження Віктора МОРЕНЦЯ “Земля, полита кров’ю”, в якому розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівщини в 1919 – 1924 роках. Книжку підготовлено під загальною редакцією Романа Коваля.
Місце зустрічі – Солом’янська районна бібліотека ім. Миколи Реріха (Київ, вул. Єреванська, 12). Вхід вільний.
Участь у презентації візьмуть також драматург Василь ПОРТЯК та Сергій ВАСИЛЮК, лідер гурту “Тінь Сонця”, який заспіває Визвольних змагань.
Організатор події – Іванка Щербина, болехівська козачка.


“Світлі дороги Рената Польового”
Прем’єра документального фільму про видатного інженера-винахідника, учасника хору “Гомін”, автора книг “Кубанська Україна” та “Кобзарі в моєму житті”, мецената української культури Рената Польового

Науково-технічний геній Рената Польового був визнаний у СРСР, Російській Федерації, Грузії, Ізраїлі, Японії та Південній Кореї. У Радянському Союзі за свої винаходи Ренат Польовий тричі здобув премії по 20 тисяч рублів та багато інших премій. Гроші він віддавав на українську справу. Від 1967 року він постійно жертвував на Українське товариство охорони пам’яток історії і культури. Опікувався долею кобзарів та майстрів бандур. Складав пожертви на хор “Гомін”, Український культурологічний клуб та Українську гельсінкську спілку, висилав кошти на заслання нашим політв’язням.
Ренат Польовий не тільки любив Україну до глибини своєї кишені, не тільки боронив нашу культуру, а й творив її, адже він – автор дослідження “Кубанська Україна”, “Кобзарі в моєму житті”, споминів “Моя боротьба”, учасник хору “Гомін”, чоловічого хору “Чумаки” та ансамблю “Радосинь”.
Автор і ведучий фільму – Роман Коваль. Режисер – Олександр Домбровський.
Оператор – Олександр Ящиковський, відеоінженер Сергій Байдецький.
Про Рената Польового розповідають художній керівник хору “Чумаки” Василь Триліс, кобзар Тарас Силенко, художники Олександр Фисун та Петро Гончар, поетеса Ольга Страшенко, фольклорист Тетяна Пошивайло, кінорежисер Сергій Марченко, журналіст Ростислав Мартинюк та дочка – Любов Чуб.
У фільмі звучить музика Юрія Соболевського, пісні кобзарів Георгія Ткаченка, Єгора Мовчана, Віктора Лісовола, Тараса Силенка, Валерія Левандовського та хору “Гомін”. Стрічка двосерійна, загальна тривалість 80 хвилин. Створено її на телеканалі “Культура” за підтримки Історичного клубу “Холодний Яр” та Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.
Прем’єра двосерійного документального фільму “Світлі дороги Рената Польового” відбудеться на телеканалі “Культура” 28 і 29 січня. 1-ша серія – 28 січня о 20.10; 2-га серія – 29 січня о 20.10.
Повтор: 29 січня о 9.10 та 30 січня – о 9.10.
Фільм можна дивитися також в Інтернеті: http://cultureua.com/

Історичний клуб “Холодний Яр”

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від березень 2023

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру