Українські військові у бойових умовах на чужих територіях тренуються захищати рідну землю

Дата: 04.11.2013
Автор:

Як ми вже писали, “Козацький край” постійно співпрацює з регіональним медіа-центром Міноборони України. Цього разу військові знову порадували повідомленнями про успіхи національних Збройних Сил на суші, в повітрі й на морі у різних частинах світу…

Фрегат “Гетьман Сагайдачний” попередив напад малорозмірного швидкісного плавзасобу на цивільне судно “MANJIN CILD”

В ніч 3 листопада о 00.31 цивільне судно “MANJIN CILD” звернулося по міжнародному радіоканалу за допомогою до фрегату Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Гетьман Сагайдачний”, який здійснював друге патрулювання в рамках операції НАТО з протидії піратству на морі “Океанський щит”, та повідомило, що їх переслідує малорозмірний швидкісний плавзасіб.

Вахтовий офіцер негайно доповів про даний факт командиру фрегату “Гетьман Сагайдачний” капітану 2 рангу Роману П’ятницькому, який на той час був старшим на головному командному пункті. З цивільним судном підтримувався постійний стільниковий супутниковий зв’язок. Про всі виконані заходи та обстановку операційний офіцер постійно доповідав в режимі он-лайн командиру тактичної групи командору Хенінгу Амундсену.

За сигналом “бойова тривога” особовий склад розрахунку по відбиттю швидкісних малорозмірних засобів був приведений в готовність №1. Силами доглядової команди підсилено оборону корабля від нападу швидкісних плавзасобів, а вертолітний загін під командуванням майора Олександра Сурайкіна в готовність “повна”.

Командир національного контингенту контр-адмірал Андрій Тарасов прийняв рішення на захист цивільного судна від малорозмірних швидкісних плавзасобів, які підозрюються в піратстві та розпочати стрімке зближення з судном, яке потребує допомоги.

По УКХ-каналу було попереджено всі судна, які знаходилися у коридорі безпеки Аденської затоки (близько 10 суден). При зближенні фрегату “Гетьман Сагайдачний” з судном “MANJIN CILD” на дистанцію 35 кабельтових, швидкісний плавзасіб припинив переслідування вищезазначеного судна та зник в просторах нічної Аденської затоки.

– Екіпаж корабля був готовий виконати поставлені завдання та надати допомогу цивільному судну. Це перша фактична операція національного контингенту в рамках протидії піратству в районі Африканського рогу, – відзначив командир фрегату “Гетьман Сагайдачний” капітан 2 рангу Роман П’ятницький.

“Путівка в небо” для курсантів

У курсантів IV курсу льотного факультету Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба тривають практичні польоти на військових літаках типу Л-39 “Альбатрос” та вертольоті Мі-8МТ.

Захід проходить на аеродромі 203 навчально-авіаційної бригади, що в Чугуєві. За ходом становлення курсантів слідкує командир авіаз’єднання військовий льотчик першого класу полковник Геннадій Дубовик.

– Напочатку цьогорічної льотної практики курсанти виконали по два обов’язкових стрибка з парашутом, пройшли підготовку на сучасних тренажерах та були допущені до польотів, – розповів офіцер.

“Путівку в небо” отримали майже 50 курсантів.

В ході фінальної частини занять на аеродромі усі випускники ХУПС успішно виконали самостійні польоти, або, як кажуть в авіації, “стали на крило”.

За словами командування частини, до 16 листопада – дати завершення практичної підготовки в Чугуєві, кожен курсант-льотчик матиме близько 33 годин нальотного часу, а у майбутніх офіцерів-вертолітників цей показник складатиме майже 23 години.

Командувач сил Місії ООН у Ліберії: “Українським військовим притаманне дуже відповідальне ставлення до виконання завдань”

В ході чергової ротації 56-го окремого вертолітного загону ЗС України відбувся візит до штаб-квартири Місії ООН у Ліберії української делегації на чолі з керівником оперативної групи – начальником армійської авіації Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майором Валентином Пістрюгою.

Під час зустрічі з командувачем сил Місії ООН у Ліберії генерал-майором Леонардом Нгонді було обговорено військово-політичну обстановку в регіоні та підбито підсумки роботи особового складу українського національного контингенту попередньої ротації.

Генерал-майор Леонард Нгонді подякував українським військовослужбовцям 18-ї ротації в особі командира 56-го окремого вертолітного загону ЗС України військового льотчика 1-го класу полковника Петра Пліса за службу та вагомий внесок у справу підтримання миру на Африканському континенті протягом 9 останніх місяців.

У свою чергу полковник Петро Пліс висловив слова вдячності на адресу керівництва Місії Організації Об’єднаних Націй за допомогу під час виконання завдань.

– Українським національним континентом було здійснено понад 1800 вильотів на вертольотах Мі-8 та Мі-24, наші пілоти провели в небі понад 2400 годин, було перевезено більш ніж 8400 осіб, 86 тонн вантажів, – зазначив полковник Петро Пліс.

В ході робочої зустрічі генерал‑майор Валентин Пістрюга представив керівництву Місії ООН у Ліберії командира 56-го окремого вертолітного загону ЗС України 19-ї ротації військового льотчика 2-го класу полковника Олександра Венгера. За словами генерал-майора Валентина Пістрюги, рівень підготовки особового складу національного контингенту нової ротації дозволяє говорити про успішне виконання завдань за призначенням.

Керівник оперативної групи від імені Міністра оборони України Павла Лебедєва та начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Володимира Замани подякував командувачу сил Місії ООН у Ліберії за високу оцінку діяльності українських військовослужбовців і запевнив, що вони і надалі з честю виконуватимуть завдання Місії ООН.

Генерал-майор Леонард Нгонді зазначив, що керівництво Місії ООН впевнене у високому професіоналізмі українців.

– Українським військовим притаманне дуже відповідальне ставлення до виконання завдань, – наголосив генерал-майор Леонард Нгонді.

На завершення візиту сторони обмінялися сувенірами.

Того ж дня українська делегація здійснила візит до начальника авіації Місії ООН у Ліберії Кульдіба Маліка з метою обговорення низки робочих питань.

– Присутність і дії військових з України значною мірою сприяють зміцненню миру та стабільності в Ліберії. Без українських вертольотів неможливо уявити виконання завдань з патрулювання, повітряної розвідки, авіаційної підтримки наземних військ Місії, проведення рятувальних операцій, перевезення пасажирів і вантажу, – підкреслив начальник авіації Місії ООН у Ліберії Кульдіб Малік.

Підготував Ігор АРТЕМЕНКО

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 10 від листопад 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру