Українські солдати демонструють високу бойову виучку всюди: від Криму й до Африки…

Дата: 20.07.2013
Автор:

 ”Козацький край” у співпраці з Центральним регіональним медіа-центром Міноборони продовжує висвітлення новин Збройних Сил України. Сьогодні – “свіжа порція” новин з усіх куточків нашої держави та з-за кордону, де несуть службу українські миротворці…

Триває перевірка бойової готовності бригади берегової оборони

У відповідності до плану раптових перевірок командувача Військово-Морських Сил ЗС України 36-а окрема бригада берегової оборони в Криму вранці була приведена у вищі ступені бойової готовності.

Командуванням частини виконано заходи щодо доотримання необхідних матеріально-технічних засобів. Загалом до навчань залучено близько 70 одиниць техніки та понад 300 військовослужбовців.

В активній фазі навчань беруть участь військовослужбовці батальйонної тактичної групи (БТГ), яку очолює підполковник Юрій Головашенко. Отримавши наказ командир БТГ разом із підлеглими здійснив марш у визначений район та приступив до облаштування польового табору, організації його оборони та охорони, забезпечення усіма видами зв’язку.

Маневри відбуваються на фоні визначеної тактичної обстановки згідно легенди навчань, їх інтенсивність та напруженість підсилюються за допомогою чисельних ввідних. Обстановка вбачає підрозділу бути готовим до проведення рейдових та пошуково-ударних дій.

Делегації оборонних відомств України та Грузії обмінялися досвідом з питань внутрішнього аудиту та протидії корупції у сфері оборони

Днями представники Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України повернулися з Грузії, де за організаційної та фінансової підтримки програм професійної підготовки в Україні та в Грузії відбувся обмін досвідом між представниками оборонних відомств з питань внутрішнього аудиту та протидії корупції у сфері оборони.

Українську делегацію під керівництвом директора Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Максима Гольдарба приймала заступник Міністра оборони Грузії пані Тамара Каросанідзе. Вона поінформувала наших співвітчизників про пріоритети Грузії у реалізації Ініціативи НАТО – Програми “Партнерство заради миру” з розбудови прозорості та довіри у безпекових і оборонних інституціях “BuildingIntegrity”.

У свою чергу, Максим Гольдарб та представники Міністерства оборони України поділилися досвідом співпраці з міжнародними інституціями із зазначених питань, засвоєними уроками при організації і практикою проведення внутрішнього аудиту у сфері оборони, системою антикорупційних заходів в Міністерстві оборони України та Збройних Сил України, а також з результатами цієї діяльності.

Під час зустрічей з ректором Національної академії оборони Грузії Зурабом Агладзе та фахівцями Академії, керівником Центру професійного розвитку Міністерства оборони Грузії Теа Ніколашвілі та майбутніми тренерами Грузинського національного антикорупційного курсу Українська сторона презентувала досвід організації національного антикорупційного курсу, який вперше було проведено у квітні 2013 року на базі Національного університету оборони України за допомогою міжнародних організацій,

Грузинська сторона виявила інтерес до питань реформування державного внутрішнього фінансового контролю в Україні, основних організаційно-методологічних засад діяльності Служби внутрішнього аудиту Збройних Сил України та ролі внутрішнього аудиту у запобіганні та зниженні корупції. Ці питання детально обговорено з представниками Департаменту закупок та Департаменту фінансів Міністерства оборони Грузії. Оскільки відповідно до Закону Грузії “Про внутрішній контроль та внутрішній аудит” у поточному році у кожному міністерстві має бути створено підрозділи внутрішнього аудиту, досвід України виявився корисним і цікавим для представників Грузії. За інформацією грузинських колег, підрозділи внутрішнього аудиту вже запроваджено в 14 міністерствах, а до кінця поточного року 4 міністерства, у тому числі Міністерство оборони Грузії, повинно виконати вимогу цього Закону.

Сліз зазначити, що майже усі закупки Міністерство оборони Грузії здійснює в централізованому порядку через електронну систему державних закупівель. А придбання типових для усіх органів державного сектора товарно-матеріальних цінностей здійснюється єдиним комітетом країни в централізованому (консолідованому) порядку. Зазначене забезпечує прозорість процедур державних закупівель, оптимізацію співвідношення “ціна – якість”, запровадження єдиних принципів відбору товарів (робіт, послуг), а також звільняє органи державної влади від зайвих витрат часу (та убезпечує можливі при цьому порушення) на пошук найкращих пропозицій щодо придбання цінностей однакової для усіх таких органів номенклатури (виду, типу тощо). Наприклад, Міністерство оборони Грузії самостійно не здійснює закупівлі комп’ютерів та офісної техніки, палива, паперу, послуг мобільного зв’язку тощо.

У Грузії запроваджено так звані “чорні” та “білі” списки, де наводяться назви постачальників, з якими відповідно протягом одного року не рекомендується співпрацювати та, навпаки, які можуть мати деякі преференції через сталу добру репутацію.

За словами директора Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Максима Гольдарба, міжнародний досвід з практики розбудови прозорості та довіри у сфері оборони, а також з питань протидії корупції та здійснення внутрішнього аудиту у сфері оборони буде використано у діяльності Міністерства оборони України.

В рамках поїздки також відбулася зустріч української делегації з військовим аташе Посольства України в Грузії полковником Георгієм Фалко.

Активну фазу навчання “Репід Трайдент-2013” відвідали вищі військові керівники країн-учасниць

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Львівщині, за ходом українсько-американського тактичного навчання “Репід Трайдент-2013”спостерігали представники керівництва Збройних Сил України та країн, які беруть участь у цьогорічному навчанні.

Перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України адмірал Ігор Кабаненко, командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Генадій Воробйов, командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенант Дональд Кемпбел, головнокомандувач Сухопутних військ ЗС Республіки Сербія генерал-лейтенант Александар Живковіч та інші дали оцінку діям підрозділів, які беруть участь в активній фазі навчань. Слід зазначити, що на оглядовому майданчику також були присутні представники дипломатичного корпусу країн-учасниць навчання. Серед них: Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт, Посол Республіки Польща в Україні Хенрік Літвін, представники Київської асоціації військових аташе та інші. Серед делегації високоповажних осіб був і губернатор Львівщини Віктор Шемчук.

Супроводжували гостей начальник Львівського гарнізону – очільник Академії сухопутних військ імені гетьман Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук. А також співкерівники цьогорічного навчання “Репід Трайдент” – перший заступник командира 8-го армійського корпусу генерал-майор В’ячеслав Назаркін та офіцер командування Сухопутних військ ЗС США в Європі полковник Альфред Рензі.

На початку візиту генерал-майор В’ячеслав Назаркін ознайомив високоповажних гостей із організацією та порядком проведення “Репід Трайдент-2013”.

Високопосадовці оглянули інфраструктуру Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Їм було запропоновано відвідати адміністративні та навчальні корпуси військового містечка “Центральне”, ознайомитись з умовами проживання, спортивного та культурного відпочинку учасників навчання.

Згодом, високоповажні гості вирушили на огляд навчальних ділянок полігону та демонстрацію практичних дій учасниками навчання. Зокрема, на першій ділянці британський взвод багатонаціональної аеромобільної роти виконав завдання із охорони важливого об’єкту, під час якого військовослужбовці підрозділу швидкого реагування здійснили десантування штурмовим способом та відбили напад “терористів” на умовний аеродром.

На іншому навчальному місці військовослужбовці ЗС Сербії продемонстрували порядок дій під час несення служби на контрольно-перепускному пункті.

Наступний етап – солдати та офіцери американської роти відбили напад терористів на пункт контролю дорожнього руху й організували евакуацію пораненого з поля бою за допомогою українського вертольоту Мі-8. Така процедура, за класифікацією НАТО, називається – “MEDEVAC” і є невід’ємним елементом у підготовці миротворчих підрозділів.

Згодом військовослужбовці української роти радіаційного, хімічного та біологічного захисту виконали завдання із проведення спеціальної обробки особового складу та військової техніки від наслідків зараження в результаті застосування зброї масового ураження.

Неподалік українські десантники розвідувального взводу 95-ї окремої аеромобільної бригади разом зі своїми колегами з Румунії та Республіки Молдова здійснили десантування із вертольотів Мі-8 та німецького військово-транспортного літака С-160 на визначений майданчик приземлення, який знаходиться поблизу ймовірного розташування бази “терористів”.

У спеціально побудованому населеному пункті Даштак-1, який імітує міську забудову у можливому районі проведення миротворчої операції, генерали, офіцери та представники дипломатичного корпусу спостерігали за діями військовослужбовців Румунії, Молдови та Вірменії у складі багатонаціональної роти під час обшуку будівель та знешкодження незаконних збройних формувань.

У розташуванні базового табору високопосадовці заслухали доповідь командира багатонаціональної тактичної групи щодо організації та проведення операції відповідно до сценарію, а також ознайомились з особливостями роботи штабів, до складу яких входять військовослужбовці різних країн.

Вони мали можливість спостерігати за організацією охорони та оборони базового табору багатонаціональної тактичної групи, а також, як підрозділи реагують на напад противника. Військовими вертолітниками 16-ї окремої бригади армійської авіації 8 армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України було проведено практичну фазу тренування медичної евакуації пошуково-рятувальною групою із застосуванням лебідки.

На інших навчальних ділянках для високопосадовців було організовану презентацію лазерної системи імітації тактичних дій MILES, яка використовується у процесі бойової підготовки українськими військовими. А вітчизняні інструктори продемонстрували способи протидії застосуванню саморобних вибухових пристроїв.

Завершився візит високоповажних осіб на Міжнародний центр миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ брифінгом із представниками засобів масової інформації.

Відповідаючи на запитання журналістів, командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Генадій Воробйов відзначив, що такі навчання надають українським військовим можливість вивчити досвід збройних сил різних держав, щоб потім впроваджувати сучасні методики у підготовці наших миротворчих контингентів.

– Великий плюс – це взаємосумісність підрозділів різних країн. Якщо навчитися разом виконувати завдання на навчальних полях, то й у реальній обстановці робота буде продуктивною, – підкреслив генерал-полковник Генадій Воробйов.

Зі слів командувача Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенанта Дональда Кемпбела, практична цінність подібних навчань надзвичайно велика для усіх сторін, тому він разом із українськими колегами буде обговорювати можливість їх продовження у наступних роках.

Триває польовий вихід батальйонної тактичної групи 72-ї окремої механізованої бригади

На базі 240-го центру підготовки підрозділів проводить польовий вихід батальйонна тактична група 72-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу.

Як зазначив заступник командира корпусу з бойової підготовки полковник Василь Бондарчук, підрозділ проводить заняття з метою набуття бойової спроможності та відпрацювання стандартів з вогневої та тактичної підготовки.

Польовий вихід тактичної групи буде тривати до 27-го липня і завершальним етапом заходу планується проведення двосторонніх тактичних навчань взводів із застосуванням системи MILES.

– Виконання вогневих завдань проводиться безпосередньо у русі. Це дає можливість відпрацювати до автоматизму дії особового складу як у пішому порядку, так і при веденні вогню зі штатного озброєння техніки, – говорить полковник Василь Бондарчук.

На завершення кожного дня командир батальйонної тактичної групи майор Володимир Горбатюк проводить тренування в управлінні вогнем з командирами механізованих, танкових та артилерійських підрозділів відпрацювання взаємодії під час виконання вогневих завдань.

До проведення тактичних навчань також буде застосовано ланку вертольотів 16-ї бригади армійської авіації.

Українським миротворцям в ДР Конго вручено медалі ООН “За службу миру”

В окремому вертолітному загоні Збройних Сил України, які виконують завдання Місії ООН у Демократичній Республіці Конго відбувся “Парад медалей” для 157 миротворців на трьох точках базування військового контингенту.

У місті Гома, де знаходиться базовий табір українських миротворців, в урочистостях взяли участь Глава адміністрації Місії ООН ДР Конго в провінції Північне Ківу Рей Торрес, командир бригади Північне Ківу бригадний генерал Поннаппа, командир бригади швидкого реагування бригадний генерал Мвакіболва. Привітати українських миротворців із знаменною подією у їхньому також прибули командири іноземних контингентів у ДР Конго та персонал Місії ООН.

Захід розпочався з шикування українського підрозділу, виносом прапору ООН та національного стягу, та виконанням гімну Організації Об’єднаних Націй на Державного гімну України.

Командир окремого вертолітного загону полковник Володимир Пастухов привітав підлеглих зі святом та подякував їм за сумлінне виконання обов’язків. А командир бригади Північне Ківу бригадний генерал Поннаппа подякував нашим співвітчизникам за вагомий внесок у справу підтримання миру цієї центральноафриканської країни.

– За час виконання миротворчих завдань ви не тільки підвищили імідж своєї країни, а й авторитет Місії ООН в цілому. Я пишаюся, що поряд з нами вдень і вночі виконують завдання українські вертолітники. Вашою візитівкою є високий професіоналізм та відповідальність за виконання доручених завдань, – наголосив бригадний генерал Поннаппа.

Цього дня на адресу українських миротворців пролунало ще чимало привітань, всі вони підкреслювали передову роль окремого вертолітного загону у справі забезпечення миру на сході Демократичної Республіки Конго.

Лейтмотивом свята стало вручення першими особами Місії ООН у ДР Конго українським миротворцям медалей “За службу миру”. А командир окремого вертолітного загону полковник Володимир Пастухов вручив почесним гостям сувеніри на згадку.

Наприкінці заходу перед присутніми виступив національний колектив танцю і співу цієї африканської країни. До їхньої концертної програми увійшли пісні та танці більшості етнічних груп провінції Північне Ківу.

У свою чергу кухарі українського миротворчого контингенту пригостили учасників церемонії стравами національної української кухні.

Необхідно зазначити, що виконуючи миротворчі завдання Місії ООН у Демократичній Республіці Конго екіпажі Мі-24 2-ї ротації окремого вертолітного загону здійснили майже чотири сотні вильотів та провели в африканському небі більше шестисот годин. І навіть сьогодні, незважаючи на святковий день українські миротворці виконують польоти на розвідку місцевості та патрулювання території на двох Мі-24.

Військовослужбовці 25-ї окремої повітряно-десантної бригади вперше здійснили стрибки з парашутом “Статус СН” на базі з’єднання

В рамках виконання програми стрибкової підготовки військовослужбовці 25-ї окремої повітряно-десантної бригади Високомобільних десантних військ Сухопутних військ ЗС України, що дислокується на Дніпропетровщині, продовжують здійснювати планові стрибки з парашутом.

За чотири стрибкових дні воїни-десантники виконали понад 1200 стрибків з парашутом з вертольота Мі-8МТ. Зокрема, офіцери повітряно-десантної служби з’єднання вперше на базі бригади здійснили стрибки з парашутом  “Статус СН”.

– Парашути “Статус СН” нещодавно надійшли на озброєння Збройних Сил України. Наші офіцери приймали участь у випробуваннях, пройшли навчальні збори та мають досвід стрибків на даних парашутних системах. Сьогодні вони поновили свої навички. В найближчий час парашутні системи “Статус СН” надійдуть на озброєння з’єднання тож дані офіцери зможуть відразу приступити до навчання особового складу, – зазначив заступник командира бригади – начальник повітряно-десантної служби підполковник Олег Зінченко.

Свій перший стрибок з парашутом здійснили і 80 молодих контрактників, які нещодавно стали до строю 25-ї окремої повітряно-десантної бригади Високомобільних десантних військ Сухопутних військ ЗС України.

Варто зазначити, що військовослужбовці бригади планують виконати понад 1500 стрибків з парашутом.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags:



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 10 від листопад 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру