Фільм «Тут народилася Україна» присвятили 500-річчю Чигирина

Дата: 01.12.2012
Автор:

Картина польського художника Яна Сосновського «Румовища (руїни-Ред.) оборонної церкви на околиці Чигирина», датована 1879 роком.

29 листопада нарешті відбувся прем’єрний показ п’ятисерійного документально-публіцистичного фільму «Тут народилася Україна», присвячений 500-річчю козацької столиці, Чигирина. Прем’єра півторагодинного фільму пройшла не в самому Чигирині, а в Черкасах – у обласній дитячій бібліотеці, причому на півтора місяці пізніше від запланованого – це хотіли зробити ще на Покрову, 14 жовтня.

Сценарист стрічки – поет і прозаїк, заслужений діяч мистецтв Сергій Носань. Оператор – Микола Назарчук. Режисер-постановник – Володимир Радько. Допомогу у створенні фільму надав також відомий режисер Микола Мащенко, а наукові консультації та активне сприяння у зйомках – заслуга колективу Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Роль Богдана Хмельницького у фільмі зіграв актор Черкаського обласного драмтеатру, народний артист України Віктор Семененко, якому у вересні нинішнього року виповнилося 75 років.

Світлана КРАВЕЦЬ

 

 

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від лютий 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру