В Івано-Франківську пришвартувалася козацька чайка “Спас”. Невдовзі на неї чекають Париж і Нью-Йорк…

Дата: 15.10.2012
Автор:

Чайка "Спас"у поході...

В Івано-Франківську, на площі Ринок, перед ратушею, на огляд місцевих жителів та мешканців міста, виставили точну копію човна запорізьких козаків, зроблену за кресленням XVII сторіччя.

Після Івано-Франківська  козацька чайка мала їхати до берегів… .Америки, але через поломку, на жаль, повернулася додому, до Львова, — каже капітан судна, отаман Роман Рось. — Корабель вже має вісім років. Але у планах команди човна Трансатлантичний перехід. Тепер старт ми запланували на весну 2013 року. Прозпочнеться плавання з Одеси. Звідти чайка відправиться до Парижа. Далі – Гіблартар, Канари, Барбадос. А кінцевий пункт призначення — Нью-Йорк.
За словами пана Романа, козацький човен «Спас» почали будувати вісім років тому. На будівництво витратили 3,5 роки. Вартість даньої копії приблизно 70 тисяч доларів. Креслення чайки українські козаки взяли з Санкт-Петербурзького архіву XVІІ-XVІІІ століть. Човен побудований із модрини й дуба. Свій перший великий морський похід чайка провела в травні 2007 року. «Довжина човна 20 метрів, ширина – 3,8 метра, вага – 16 тонн, —продовжує пан Рось. — Це модернізований варіант (з урахуванням сучасних вимог) стародавньої козацької чайки. На ній встановлений дизельний двигун потужністю 80 кінських сил. Середня швидкість – 6 миль на годину. На «Спасі» є також шість бронзових гармат. Чайка обладнана вітрилами та мотором, на ній може пливти екіпаж – до 14 осіб».

Красуня-чайка тимчасово пришвартувалася посеред не портового, але “фартового” Івано-Франківська

Дуже часто чайка плаває Дніпром. Екіпаж проводить для козачат вишколи та майстер-класи з управління судном, бере участь у різних фестивалях. Українські козаки плавали по європейських морях та проводили просвітницьку діяльність, розповідали в різних країнах про морську міць козаків.

www.vikna.if.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 5 від травень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру