Кравець з Донецька мріє, щоб українські солдати мали національні однострої, а не були схожими на мішки з просом чи армію держави-сусідки

Дата: 13.10.2012
Автор:

Перевдягнути українську армію відповідно до історичних традицій мріє 73-річний кравець із Донецька. Майстер каже: розробив не лише зручні, але й гарні однострої для всіх родів військ. Для цього чоловік вивчив історію костюмів понад 40 армій світу.
“Я би не хотів, щоб наші офіцери були схожі на зав’язаний мішок з просом, – каже Михайло Бедрило, кравець. – Якщо гарно подивитися на наше військо на сьогоднішній день, то 80%, а може і більше – носимо форму одягу своєї сусідки. Ми порушуємо законодавство іншої держави”.
Нові мундири стануть легшими, а зимові шинелі оздоблять хутром. Зручніше буде й із погонами – майстер пропонує чіпляти їх на спеціальні застібки. Крім того, вони відрізнятимуться орнаментом. Адже головна мета кравця – не лише зробити одяг зручним, а показати обличчя української армії. Військові ж кашкети автор пропонує зробити овальними, а не круглими, як раніше, і до всіх головних уборів додати елементи, запозичені в козаків.
Новації торкнулися і технології пошиття – кравці переконують, це дозволяє значно пришвидшити процес роботи. Оцінити нову армійську форму встигли і ветерани. Усі зразки форми нині розглядають у відділі геральдики Міністерства оборони. Там і вирішать – чи отримають українські солдати однострої з національним обличчям.

www.5.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від лютий 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру