На Дніпропетровщині вшанували пам’ять легендарного кошового отамана Івана Сірка

Дата: 05.08.2012
Автор:

На Дніпропетровщині у суботу вшанували пам’ять видатного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка. У селі Капулівка Нікопольського району з нагоди 332-ї річниці його смерті відбулись урочистості та покладання квітів до могили кошового.

На захід зібрались представники влади та громадськості, зокрема, козацькі дружини з різних регіонів України, гості із-за кордону.

На честь Івана Сірка пролунали гарматні постріли. На Співочому полі відбувся фестиваль козацької пісні.

Торік поряд з могилою Івана Сірка встановили дзвіницю та сторожову вежу, впорядкували прилеглу територію. Однак будівництво цих споруд викликало як схвалення, так і критику з боку громадськості.

Іван Сірко (близько 1610 – 1680) – козацький ватажок, легендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. За легендами, здобув перемогу в 55 боях і жодного не програв.

У 60-ті роки минулого століття, коли води Каховського водосховища наблизилися до могили, прах перепоховали в іншому кінці села. Могилу Сірка у Капулівці вважають цінною пам’яткою історії та культури.

Щороку, на початку серпня, на могилі Сірка в Капулівці вшановують його пам’ять, захід збирає тис ячі українців з усієї країни та з-за кордону.

www.radiosvoboda.org

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру