Представники парламентських фракцій БЮТБ і НУНС звернулися до Генпрокуратури щодо дій міліції під час акції протесту проти закону про мовну політику в Черкасах.
Про це в ефірі програми “Шустер Live” на телеканалі “Перший національний” увечері 6 липня повідомила депутат від НУНС Ірина Геращенко.
За її словами, до Генпрокуратури звернулися вона, заступник голови парламенту, один із лідерів партії “Батьківщина” Микола Томенко і деякі депутати Черкаської міської ради.
Крім того, оцінити законність дій міліції та учасників мітингу під час акції протесту проти мовної політики в Черкасах Генеральну прокуратуру попросив також депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.
“Одні говорять про заборону акції (проти закону про мовну політику) і виконавче провадження, інші – про перевищення повноважень працівниками міліції. Я звернувся до Генпрокуратури, щоб це було предметом перевірки, а не спекуляцій”, – повідомив він.При цьому він зазначив, що в Україні силові структури недофінансовуються і це штовхає працівників зазначених органів на корупцію.
Нагадаємо, керівник прес-служби обласного виборчого штабу об’єднаної опозиції “Батьківщина” Тетяна Воронцова повідомила, що співробітники спеціального підрозділу “Беркут” управління МВС у Черкаській області 6 липня затримали депутатів Черкаської міськради від фракції БЮТБ Миколу Булатецького і Максима Булатецького за спробу захистити наметове містечко на Соборній площі міста, а також активіста ВО “Свобода” Ярослава Нищика.
За її інформацією, одного з активістів було госпіталізовано з переломом руки, отриманим у ході опору міліції при демонтажі наметового містечка.
У міліції заявили, що співробітники Соснівського райвідділу міліції та працівники патрульно-постової служби, а не “Беркут”, разом із комунальниками діяли згідно з постановою Черкаського окружного адмінсуду про заборону проведення на Соборній площі Черкас безстрокової акції опозиційних сил.
Як відомо, 3 липня Рада прийняла закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
Після цього почалися акції протестів проти цього закону в кількох містах.
www.un.ua