Холодноярський начштабу повстанців – Максим Терещенко

Дата: 31.05.2012
Автор:

У травні 1921 року загинув Максим Терещенко – начальник Холодноярського повстанського штабу, активний учасник національно-визвольного руху 1917-1921 років.

В травні 1920 році він командував артилерійською батареєю у складі Степової дивізії Костя Блакитного. Після розпуску Степової дівізії – помічник отамана Головного отаману Чорного Лісу Пилипа Хмари. Восени 1920 року – повстанський отаман Чорного Лісу. Співпрацював з отаманом Пилипом Хмарою.

У грудні 1920 р. під час невдалої спроби головних сил холодноярців (під проводом Пилипа Хмари і Ларіона Завгороднього) пробитися за р. Збруч до Польщі чи Румунії – керівник штабу та кулеметної команди об’єднаного повстанського загону.

У січні 1921 р. на з’їзді отаманів Чигиринщини у с. Цвітній призначений начальником Холодноярського повстанського штабу (начальником штабу Право-лівобережного окружного повстанського комітету). Оперував переважно у районі Чорного лісу (біля с. Цвітна), а також у Холодному Яру.

Вбитий у травні 1921 р. в Чутянському лісі Миколою Бондарчуком (цілком можливо – агентом ЧК). Незабаром, в липні 1921 року, на з’їзді отаманів Холодного Яру Микола Бондарчук був оголошений поза законом та зник.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 5 від травень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру