Питання фінансування музею Бандери буде пролобійовано на державному рівні

Дата: 11.05.2012
Автор:

Візитною карткою Калущини називають історико-меморіальний музей Степана Бандери у Старому Угринові. Установа функціонує 12-й рік. Близько 10 тисяч туристів з різних куточків України та з-за кордону щорічно приїжджають до Старого Угринова, — повідомляє ДС «Калуське міське телебачення».

У рамках ознайомлення з історичними та навчальними закладами Калущини у Старому Угринові побував голова Благодійної фундації Вячеслава Кредісова — доктор економічних наук Вячеслав Кредісов. Сюди ж, на його запрошення, завітала знімальна група телепроекту «Україна онлайн», який виходить на телеканалі «Ера» у рамках програми «Доброго ранку, Україно!».
— Якщо хтось запитає, де б’ється серце бандерівського краю, то відповідь буде однозначною: „У Старому Угринові!” У цьому мальовничому прикарпатському селі на Калущині 103 роки тому народився великий син українського народу Степан Бандера, — говорить Вячеслав Кредісов. — Я вперше у музеї і на землі, де народився Провідник ОУН. Вражений експозиціями, науковим підходом до оприлюднення інформації, а також — самим експонатами, деякі з яких є справді унікальними. Адже, не залежно від того, живе людина у Львові чи Криму, вона має знати свою історію, належно до неї ставитися та робити власні висновки. Музей у Старому Угринові належить саме до тих історичних центрів, які має відвідати кожен українець.
Вячеслав Кредісов вважає неприпустимим, що музей у Старому Угринові, який входить у структуру управління культури Івано-Франківської ОДА, фінансується за залишковим принципом. Зі свого боку, голова Благодійної фундації пообіцяв пролобіювати це питання на державному рівні.

Від “Козацького краю”: торік делегація нашої редакції побувала з візитом у музеї Степана Бандери в Старому Угринові. Тоді ми ще тільки говорили про плани відкриття на Чигиринщині Музею історії Холодного Яру. Нині, без жодної участі з боку державних установ він вже почав функціонувати на базі Музейно-етнографічного комплексу “Дикий хутір”. 30 квітня, у день вшанування пам”яті Головного отамана Василя Чучупаки івано-франківські хлопці із Спілки Української Молоді привезли до Холодного Яру землю, набрану біля пам”ятника Степанові Бандери на дворищі його батьківської хати в Старому Угринові. Між Холодним Яром і краєм славної УПА не має різниці – і там, і там – край, де понад усе цінують волю нації!

 

Ігор АРТЕМЕНКО – за матеріалами інтернет-ЗМІ

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 20 від червень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру