У Рівному по-козацьки вшанували пам’ять усіх захисників рідного краю

Дата: 07.05.2012
Автор:


6 травня у Рівному, на території козацького табору «Гайдамаки» відбувся Фестиваль традиційної козацької культури «Курган Леля».

Це давнє козацьке свято, на якому вшановують пам’ять захисників рідного краю тризною, під час якої кожен молодик чи козак може показати свою силу, спритність та витривалість. Для цього проводяться ігри, забави та бої лава на лаву.

В програмі фестивалю – показові виступи шкіл козацьких бойових мистецтв і традиційні козацькі ігри в яких можуть приймати участь як діти, так і дорослі. Навіть для жіноцтва передбачена спеціальна гра. Серед спортивно-масових ігор – «Зняти шапку», «Бій півнів», «Штовхачі», «Чий батько дужчий», «Козаки-розбійники», «Вибити отамана», перетягування палиці, перекидання колоди та бій на списах. Кульмінацією фестивалю стала традиційна козацька гра-бій «Лава на лаву».Для тих, що беруть участь вперше – за правилами штовхача, а для досвідчених козаків – лава з ударами.

Також на фестивалі пройшла виставка виробів народних майстрів, діяли різноманітні атракціони – стрільба з лука, катання на конях тощо.

Гостей фестивалю пригощали смачними козацькими стравами. Участь у Фестивалі взяли спортсмени і колективи України, представники української діаспори, Українське козацтво, члени українських громадських об’єднань, які розвивають національні бойові мистецтва, представники шкіл слов’янських бойових мистецтв, творчі колективи.

Організаторами фестивалю є Рівненська обласна федерація бойового гопака, Рівненська обласна федерація козацького бойового мистецтва “Спас”, Дитяче козацьке товариство Рівненщини та Українське вільне козацтво ім. Северина Наливайка.

 

Ігор АРТЕМЕНКО – за матеріалами рівненських ЗМІ

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 8 від вересень 2023

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру