Більшість українців підтримують боротьбу з російськими окупантами до перемоги, якою вважають повернення Україні територій, що Росія захопила з 2014 року. Про це свідчать дані опитування, яке провели соціологи американської компанії Gallup.
“За понад шість місяців війни, попри те, що багато хто в усьому світі (включно з Росією) вважав, що Україна її швидко програє, більшість українців сповнені рішучості продовжувати боротися”, – йдеться у звіті Gallup.
Явна більшість – 70% усіх опитаних на початку вересня українців вважають, що Україна має продовжувати боротися, допоки не виграє війну з Росією. Трохи більше, ніж кожен четвертий (26%) виступають за якнайшвидші мирні переговори.
Як зазначається, підтримка продовження бойових дій сильніша у регіонах, найбільш віддалених від районів бойових дій.
Підтримка воєнних дій найбільш висока у Києві (83%), у західних (82%), центральних (78%) та північних (75%) регіонах країни. Менша кількість на сході країни (56%) та півдні (58%) підтримують продовження війни. У Криму опитування не проводили.
Українцям, які заявили, що необхідно боротися до перемоги, поставили додаткове запитання про те, що має статися, щоб Україна оголосила про перемогу.
Близько дев’яти з десяти (91%) заявили, що перемога означає, що українські війська повернуть собі всю територію, яку захопила Росія з 2014 року, включно з Кримом.
Результати опитування Gallup ґрунтуються на телефонних інтерв’ю, проведених 2–11 вересня 2022 року з випадковою вибіркою з 1000 дорослих віком 15 років та старших, які мешкають в Україні. Для результатів, що ґрунтуються на спільній вибірці дорослого населення країни, похибка становить ±4,3 процентних пункти.
Зазначається, що цей звіт є першим у серії, що ґрунтується на дослідженнях Gallup, проведених в Україні на початку вересня.
- 6 жовтня повідомлялося, що за даними опитування, проведеного Reuters та Ipsos, майже три чверті американців вважають, що США мають підтримувати Україну, незважаючи на російські погрози застосування ядерної зброї.
- Того ж дня Американська торгова палата в Україні заявила, що абсолютна більшість компаній-членів організації очікують на завершення війни у 2023 році.