Перше – це Холодний Яр, де в усі часи нікуди не зникав вільний гайдамацький дух, про який писав Тарас Шевченко, наголошуючи, що ще «повіє новий огонь з Холодного Яру». І це пророцтво поета справдилося у ХХ столітті, коли Холодний Яр став епіцентром найпотужнішого повстання проти московсько-більшовицьких окупантів.
Друге «місце сили» – це Трахтемирів поблизу Канева, де було осердя реєстрового козацтва, улюблена резиденція гетьмана Сагайдачного – звитяжного переможця над Московією 1618 року.
Відзнака, яку нині розроблено для Черкаської окремої бригади територіальної оборони, має три основні складові: жовто-блактину хрестовидну Зірку в основі, холодноярський тризуб у центрі зображення та меч гетьмана Сагайдачного.
Як пояснює авторка ескізу, заслужений художник України Олександра Теліженко, восьмипроменева Зірка в українській орнаментиці є благословляючим символом, несе значення гармонії Життя і незнищенності, оскільки поєднує в собі дві протилежності: чоловіче та жіноче начала, матеріальний та духовний світи. Легка інтерпретація контурів променів Зірки надає їй звучання Зоряного Хреста.