Нацбанк ввів у обіг монету, присвячену Агатангелу Кримському

Дата: 12.01.2021
Автор:
Нацбанк з 12 січня вводить у обіг пам’ятну монету “Агатангел Кримський” – монета присвячена українському історику, орієнталісту, письменнику, перекладачу, одному із засновників української Академії наук та одному з перших її академіків – Агатангелу Кримському, отчий дім якого був у Звенигородці на Черкащині.
Про це повідомляє Музей грошей НБУ у Facebook.
15 січня цього року виповнюється 150 років від дня народження мовознавця.
“В одному зі своїх листів вчений жартома писав: “Легше буде сказати, яких мов я не знаю”. Дослідники і досі сперечаються в підрахунках мов, якими володів поліглот. За різними даними, ця цифра коливається від майже 60 до понад 100 мов. Вільно говорячи такою кількістю мов, переважно східними, а також знаючи всі діалектні особливості української мови, Агатангел Кримський зробив значний внесок в українське сходознавство та україністику”, – зазначають в НБУ.
“На аверсі монети розміщена композиція, яка символізує діяльність ученого-сходознавця та джерело знань – геометричний декор із розкритих книг, що складаються в багатопроменеву зірку. У її центрі знаходиться цитата мовознавця “Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо”. Унизу аверсу – факсиміле Агатангела Кримського”, – йдеться у повідомленні.
На реверсі монети на тлі вертикальних ліній, що вносять певний драматизм та символізують трагічну долю вченого, зображений портрет мовознавця. Під портретом діагонально розміщений напис “Агатангел Кримський” та вказані роки його життя.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Анатолій Демяненко. Програмне моделювання – Віталій Андріянов.
У НБУ додали, що монета продовжує серію “Видатні особистості”, має номінал 2 гривні та виготовлена з недорогоцінного сплаву – нейзильберу.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 10 від листопад 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру