4 грудня в Києві Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса» провела черговий З’їзд. З’їзду передувала міжнародна наукова конференція «Сила безсилих?»: явище дисидентства у творенні незалежної України». На конференції розглянули низку тем, що стосуються дисидентства як соціального та культурологічного явища, персонального виміру руху та впливу дисидентства на сучасну Україну, а також класифікацію руху опору, та етичні засади правозахисного руху в 1960-1980-х роках.На З’їзді затверджено звіт про діяльність організації упродовж останніх чотирьох років, а також проведено перевибори голови «Меморіалу».
Організацію вдруге очолив віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.
«Ми хочемо зазначити, що ці чотири роки були надзвичайно насичені важливими подіями для України та конкретно для «Меморіалу». Без перебільшення, у ці роки наша організація не стояла осторонь загальнодержавних подій та процесів. Ми реалізували низку проектів, спрямованих на збереження історичної пам’яті. Переконаний, що ми і надалі будемо продовжувати роботу у цьому напрямі», – розповів під час звітування Степан Кубів.
За словами Юрія Баланюка, заступника голови ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса», майбутнє «Меморіалу» – в активному функціонуванні розгалуженої мережі осередків по всій території України. На сьогодні організація має понад 640 активних членів, а також приблизно 1200 волонтерів, які допомагають у різних проектах. Це як громадяни України, так і українці з інших країн світу.
Зокрема, у списку тих, хто допоміг у діяльності «Меморіалу» найбільше, названий Юрій Ткаченко, який ще донедавна очолював Черкаську облдержадміністрацію. Андрій Кравець, який ще донедавна був його радником, обраний до складу Ради Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал». Не посади визначають любов до України та її історії…