У Кілії на Одещині на воду спущено перший в Україні корабель, названий на честь прикордонника

Дата: 07.12.2016
Автор:

Вперше в історії України цивільному кораблю присвоєне ім’я прикордонника – теплохід «Ігор Момот», який досі носив назву «Дніпропетровськ», після ретельного капремонту на Кілійському суднобудівельно-судноремонтному заводі, 7 грудня урочисто спущений на воду.

«Прописка» корабля – Ізмаїл, місто, у якому генерал-майор ДПСУ Ігор Момот служив до призначення начальником Навчального центру Держприкордонслужби в Оршанці під Черкасами (до речі, нині він теж носить ім’я Ігоря Момота). Вже з Черкас, Ігор Момот відправився у зону АТО на чолі мотоманевреної групи – і загинув 11 липня 2014 року під час обстрілу з російських реактивних установок залпового вогню…

Одещина і Черкащина були однаково рідними для генерала, в обох областях на його честь названі школи і вулиці, а тепер по Дунаю курсуватиме ще й теплохід, названий на його честь.

Судно Українського Дунайського Пароплавства свого часу збудоване в угорському Будапешті, а родина Ігора Момота, чий батько теж був кадровим офіцером, декілька років проживала саме в Угорщині…

Довжина корабля – 57,6 м; ширина – 8,6 м, висота – 6,5 м. Судно, яке має  потужність двигунів 10 тисяч к/с, може використовуватися як буксир і переміщувати Дунаєм по 8-9 барж водночас.

Прикордонники, з якими довелося поспілкуватися автору цих рядків, кажуть: справжній Ігор Момот був навіть сильнішим від залізного «Ігоря Момота» – в боях на Сході він командував 500 прикордонниками, і доки він був живий – жоден із них не загинув…

Андрій КРАВЕЦЬ, фото Анатолія ПАЛЮХА та Павла БОЙЧЕНКА

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , , , ,



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 10 від листопад 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру