Українські ветерани АТО вперше візьмуть участь у марафоні Корпусу морської піхоти США

Дата: 27.08.2016
Автор:

Значок учасника марафону Корпусу морської піхоти США

Українські військові вперше візьмуть участь у 41-му марафоні Корпусу морської піхоти США. Цей масштабний забіг відбудеться наприкінці жовтня у Вашингтоні. До Сполучених Штатів з’їдуться військові з Канади, Данії, Грузії, Франції, Литви, Естонії та Австралії. Від України поїдуть четверо вояків, яким війна принесла поранення чи ампутацію кінцівок. Багато хто з них ще кілька місяців тому не міг пройти і десяти метрів без допомоги. Та вже незабаром вони бігтимуть 10 кілометрів пліч-о-пліч із такими ж ураженими війною людьми з інших країн.

На один день американський мегаполіс Вашингтон затихає: до столиці Сполучених Штатів з’їжджаються понад 30 тисяч військових та їхніх близьких, ветеранів, медиків та активістів. Так відбувається марафон Морської піхоти США, у якому Україна 30 жовтня вперше візьме участь.

Представлятимуть Україну четверо ветеранів АТО: Антон Степанов, Вадим Свириденко, Дмитро Фесенко, Вадим Мазниченко. У них поранення та ампутації різного ступеня тяжкості. Та чоловіків об’єднує тривалий період реабілітації та прагнення жити звичним життям: працювати, рибалити, бігати марафони.
Українці бігтимуть 10-кілометровий забіг. І хоч це здається надзвичайно великою дистанцією для тих, хто лише недавно став на ноги, утім, це цілком реальна мета.
Генерал Володимир Гаврилов, аташе з питань оборони посольства України у США, розповідає, що досвідчені ветерани, які з року в рік біжать цей міжнародний марафон, беруть дистанцію у 42 кілометри, хоча і пересуваються на протезах.

«Відбір наших учасників відбувався із багатьох охочих. Основний підхід полягав у тому, що люди мали фізично відповідати вимогам цього заходу, щоби були вмотивовані. І щоб дійсно гідно представили Україну на цьому заході», – каже Гаврилов.

Спеціально для української команди розробили цікаву програму. Окрім консультацій із такими ж пораненими з інших країн та реабілітологами, їм проведуть екскурсії Білим домом, штаб-квартирою Міністерства оборони США, Сенатом США та ще низкою урядових приміщень, які зазвичай закриті для гостей.

Переліт, проживання та харчування українських ветеранів і їхнього супроводу бере на себе американсько-британський фонд Allied Forces Foundation. Його представник Стюарт Тейлор, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, розповів, що й сам неодноразово біг цей марафон.

 «Головна ідея марафону Морської піхоти – зібрати разом наших партнерів та друзів. Щоб бути пліч-о-пліч. І це той підхід, який НАТО затвердив багато років тому: ми тримаємось разом, б’ємось разом, вчимось разом і реабілітовуємось також разом», – сказав Тейлор.

Планується, що за підтримки спонсорів наступного року на марафон Морської піхоти США поїде вже чисельніша делегація від України. Окрім того, Україна готується до схожих «Ігор нескорених» у Торонто, де змагатимуться у різних видах спорту поранені військові.

www.radiosvoboda.org

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags:



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 10 від листопад 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру