30 червня виповнилося 120 років від дня народження холодноярського отамана Андрія Чорноти (Юрія Дроботківського). А вже 2 липня на Фестиваль нескореної нації «Холодний Яр» у Грушківку на Черкащині письменник Василь Шкляр привіз кинджал цього великого Воїна…
Бойовий побратим Чорноти, Юрій Горліс-Горський так описував грізного отамана: “…Стрункий, але з ведмежими плечима козак, одягнений у кубанський козацький кожух, у татарській смушевій шапці, з повним набором оправленої в срібло кавказької зброї на поясі. Голена голова, горбатий ніс і темна шкіра робили з нього справжнього чеченця. Глянувши на його суворе, нахмурене обличчя, я відразу здогадався, що це Чорнота…»
Шкляр привіз кавказький кинджал у піхвах в срібній оправі, який отримав у подарунок від лідера «Азову» Андрія Білецького – і тією раритетною річчю спричинив захоплену реакцію патріотів, що знають і люблять історію Холодного Яру.
Водночас знову сотнями екземплярів розходилися поміж гостями фесту книги Василя Шкляра – особливо ті, що описують Визвольну боротьбу. В усі часи ті, хто брав до рук зброю на захист України, вміли і любили читати мудрі книги. Скажімо, той самий отаман Чорнота любив твори Канта, Ренана, Вольтера, Толстого, Руссо, Шекспіра…
Був би нині живий – очевидно, читав би й книги Василя Шкляра. В усякому разі, сучасні патріоти шикуються за ними в чергу…
Ярослав ЗВЕНИГОРА, фото Андрія КРАВЦЯ